Три ікси PDF Друк E-mail
31.01.2003 04:46

Відеодром


XXX, БОЙОВИК, США, 2002, 124 хв. Реж.: Роб Коен. У рол.: Він Дізель, Семюель Л.Джексон, Азіа Ардженто, Мартон Ксокас, Джо Букаро, Джеймс Бабсон)

Знову над світом нависла загроза - сербська терористична організація “Анархія-16” задумала недобре. Американські агенти мруть, як мухи, намагаючись з’ясувати плани лиходіїв. Тож замість дорогих фахівців в галузі шпигунства Агентство Національної Безпеки вирішило використовувати тих, хто порушує закон і узагалі поводиться погано. Одним із таких “героїв” став Ксандер Кейдж на прізвисько “Ікс”. Його мета - довідатися про плани анархістів...

Назва фільму відсилає знавців кіно не до неіснуючої категорії фільмів, а до кодового імені подруги Бонда у фільмі “Шпигун, який мене кохав”. Це дуже символічно, тому що, по суті, ХХХ це не “новий бонд для нового покоління”. Для нового покоління і “старий” Бонд ще послужить, якщо врахувати прибутки від останніх трьох фільмів. Це абсолютний анти-бонд. Не Бонд, аристократ, а брутальний Ксандер “ХХХ” Кейдж, спортсмен-екстремал, який отримує задоволення від припливу адреналіну в кров.

По-перше, ми одержали повноцінного героя бойовиків, за яким вже встигли засумувати. Могутній, колоритний, Він Дізель прекрасно впорався з роллю швидкого каторжника.

По-друге, фільм просто ошелешить кількістю живих трюків на одиницю часу - Ксандер Кейдж чинить неймовірні речі. Вам надовго запам’ятаються стрибок із мосту, польоти на мотоциклах через сарай, що вибухає, спуск у горах на сноуборді, політ на парашуті. Все, що відбувається на екрані, змушує сидіти в кріслі і не відриваючись дивитися на екран.

По-третє, участь таких акторів як Самуель Л. Джексон і Азія Ардженто, безумовно, додає шарму фільму.

За великим рахунком, до фільму можна пред’явити лише дві претензії. Перша - де фінальна бійка між Гарним Хлопцем і Помічником Головного Лиходія, яка має бути за законами жанру? Немає її. І друга, ще прикріша. Ксандер Кейдж - суперовий, Азія - гарна і гарціозна, як пантера - і між ними два поцілунки? Глядач відчув себе обманутим.

Львівська газета, 31 січня 2003 року, №94