“Жодних кардинальних змін у ДПА бути не може”... Друк
11.01.2005 04:41

Розмова з Андрієм Майснером, керівником прес-служби ДПА України

Безперечно, вчорашньою топ-новиною стало звільнення керівника ДПА у Львівській області Мирослава Хом’яка. Власне, пан Хом’як як керівник спершу міської, а згодом і обласної Податкової вже встиг пережити й висловлення недовіри спочатку міської, а тоді обласної ради, й багатотисячні пікети обурених підприємців під стінами ДПА.

Після відкритого протистояння з Комітетом підприємців Львівщини виконувачем обов’язків голови ДПА призначили начальника податкової міліції Станіслава Коваленка. Однак мало хто вірив, що пан Хом’як повернеться з відпустки. Про подробиці “Газеті” розповів Андрій Майснер, керівник прес-служби ДПА України.

 

– Ситуація на Львівщині була неоднозначною. На жаль, дійсно, існували певні психологічні негативні моменти щодо податківців. Хоча, як ми й говорили під час приїзду із заступником голови ДПАУ Віктором Жвалюком, для того не було реальних підстав. Податківці збирали податки, а не займалися політикою. Так буде й надалі . Це принципова позиція нашого відомства. Сьогодні пан Хом’як з невідомих для мене причин подав заяву голові ДПА України Ярошенкові на звільнення з посади голови ДПА у Львівській області за власним бажанням. Нині ж з’явився наказ, яким це питання врегульовано. Заяву задовольнили, і в.о. голови ДПА залишається Станіславою Коваленко. Ця людина не нова і для підприємців Львівщини, й у самій податковій. Жодних кардинальних негативних змін у ДПА стосовно кадрових аспектів бути не може. 2005 рік має принести нам значно більше позитивних звершень у взаєминах львівських платників податків і львівських податківців. Ми маємо довести, що політика жодним чином не фігурує в цих відносинах.

– Ви говорили про неоднозначну ситуацію. Як оцінили б її причини? Чи буде проведено службове розслідування щодо керівництва Податкової, яке і призвело до цієї напруженої ситуації?

– Нині Мені важко щось казати, крім того, що ми говорили під час приїзду на Львівщину 23 грудня (коли тривало блокування приміщення ДПА, – “Газета”). Ми намагалися заспокоїти людей, переконати, що не варто зупиняти свою діяльність, сплачувати податки, а податківцям треба дати змогу працювати. Тоді вдалося зняти блокування Комітетом підприємців Львівщини та “Порою!” Це дозволило мінімізувати негативні наслідки для Львівської області та загалом для України. Однак мушу сказати, що в тому випадку було більше побоювання людей щодо можливих фальсифікацій, ніж щодо реальних. Але ми як говорили, так і зробили – не допустили жодних незаконних дій податківців. Наші працівники не брали участі в акціях проти вільного волевиявлення львів’ян, і це наша принципова позиція. Тому немає сенсу говорити про якісь розслідування, радикальні заходи. Нині головне для нас – аби підприємці могли своєчасно виконати свої обов’язки й усі могли ефективно працювати та розвиватися.

– Однак після другого туру виборів Львівська облрада висловила недовіру і панові Хом’яку, й пану Коваленкові. Отже, приводи для побоювань таки були?

– Це питання, яких я не можу коментувати – треба брати до уваги певні юридичні аспекти цих подань, а також реакцій на них. Тому думаю, що з часом усі питання якось вирішать. А може бути й так, що вони відпадуть самі собою. В нас є більш пріоритетні завдання. Однак не може бути й мови, що податківці вплутані в політику або в незаконні дії.

Читайте також: Міністр праці ФРН зажадала доступу до резервів країн-боржників єврозони

– Насамкінець як оцінили б роботу Податкової в умовах відставки уряду?

– Можу сказати одне – попри виборчі перегони, ми реально виконали всі показники, які було закладено в державному бюджеті – 101,4% від прогнозованого. Це ще раз свідчить, що Податкова не займалася політикою, а виконувала свої зобов’язання перед українським народом. Робота ДПА триває в нормальному режимі. Є бюджет на 2005 рік, який ми маємо виконувати. І це – наше головне завдання.

Оновлено 16.04.2013 04:47