На головну

Кубкову гру увінчало побиття фанів

Вівторок, 29 , 2007 року, № 88 (158)

Київське “Динамо” знову дало ляпас донецькому “Шахтареві”.

Команда Анатолія Дем’яненка практично забезпечила собі чемпіонський комплект нагород, а минулими вихідними спромоглася вибороти в матчі з “гірниками” Кубок України. Масове побиття уболівальників, до котрого вдалися правоохоронці, зіпсувало футбольне свято. Причому “беркутівці” вчинили розправу на очах у перших осіб держави.

Першими забили кияни. На 60-й хвилині другого тайму Клебер головою переправив м’яч у ворота суперника. На 81-й хвилині “Динамо” подвоїло рахунок: гол в активі півзахисника киян Олега Гусєва. А через вісім хвилин “Шахтар” одержав шанс відігратися: Елано “поклав” чотирьох “динамівців”, зокрема й воротаря, на газон і пробив у порожні ворота – 2:1. Однак на більше “гірників” не вистачило.

“Це була специфічна гра двох гарних команд. Футболісти “Динамо” сьогодні показали дуже добру організацію, були агресивнішими, дужче віддавалися поєдинку, – сказав після гри наставник “Шахтаря” Мірча Луческу. – Чудово використовували свою найсильнішу зброю – контратаки. У стартовому складі вийшли два сильних нападники – Клебер і Рінкон, які неймовірно тиснули на наших захисників. На жаль, ми сьогодні дуже легко втрачали м’яч в атаці. Тому, коли забили перший гол, я схилявся до думки, що ігрова перевага буде в “Динамо”.

Головний тренер киян Анатолій Дем’яненко подякував своїм підопічним за самовіддачу. “Я вважаю, що фінал вдався. Напруження було неймовірне, обидві команди старалися. Зрозуміло, дещо вдавалося, дещо – ні. Це природний процес, але головне, що було дуже сильне бажання перемогти. Упевнений, що коли є таке бажання – і результат прийде. Ще раз хочу сказати, дуже вдячний хлопцям, що в рік 80-річчя київського “Динамо” вони показали такий результат”, – зазначив Анатолій Васильович.

А ось захисник “Шахтаря” Дмитро Чигринський переконаний, що не самовіддача, а прихильність фортуни стала головним творцем перемоги киян у кубковій грі. “Пальців однієї руки буде навіть забагато, щоб перерахувати всі моменти, які були в “Динамо”. Але вони вичавили з них усе, що тільки було можливо. Звісно, я не кажу про удачу – вважаю це відмовкою, пошуком причин поза собою. Але все ж сьогодні киянам щастило. Нині мусимо добре відпочити, зібратися та ввійти в наступний сезон із новими силами”, – сказав Дмитро Чигринський.

Президент київського клубу Ігор Суркіс після фінальної кубкової гри мусив відповідати, чи має він намір замінити тренера. Нагадаємо: періодично в ЗМІ циркулюють чутки про прихід на посаду наставника “Динамо” відомого іноземного фахівця. Але Ігор Михайлович здебільшого спростовує ці чутки. Те саме він зробив і після кубкової гри. При цьому Ігор Суркіс не заперечив імовірності зміни головного тренера.

У фіналі Кубка України “Динамо” та “Шахтар” зустрілися вчетверте за час існування турніру. 2002 року з рахунком 3:2 виграв донецький клуб, у 2003 і 2005 роках перемагала київська команда – 2:1 і 1:0 відповідно. “Динамо” є восьмиразовим володарем Кубка України, “Шахтар” завойовував цей трофей п’ять разів.

У церемонії нагородження учасників фіналу та вручення Кубка переможцеві взяв участь Президент України Віктор Ющенко. На матчі були прем’єр-міністр України Віктор Янукович і голова Верховної Ради Олександр Мороз.

На очах у перших осіб держави власне вміння втихомирювати запальних фанів продемонстрували “беркутівці”. Причому в сутичці постраждали й мирні вболівальники. Загалом під час матчу затримали 22 осіб – за протиправні дії й опір працівникам міліції. “Після того, як “Динамо” забило перший гол, уболівальники “Динамо” в 11-му секторі запалили факели та димові шашки. Коли “Беркут” спробував угамувати їх, уболівальники вчинили опір і почали кидати стільці. За зазначене порушення затримали 22 людей”, – повідомили в Центрі громадських зв’язків Головного управління МВС у Києві. Стосовно затриманих складено протоколи про адміністративні правопорушення.

Тим часом після заключних турів у чемпіонатах Швейцарії та Франції остаточно визначено “посів” учасників другого та третього кваліфікаційних раундів Ліги чемпіонів. Обидва представники України будуть серед “сіяних”, а отже, мають шанси одержати потенційно менш сильних суперників, повідомляє “Терикон”.