На головну

Якою мовою ми говоримо

Четвер, 07 Грудня, 2006 року, № 54 (54)

Виявляється, 12% населення України не знають державної мови.

Такими виявилися результати дослідження громадської думки населення нашої держави, яке з 5 по 15 листопада провела компанія Research & Branding Group, повідомляють “Подробности”.

Про те, що вони більш-менш добре вололіють українською, заявили 86% громадян країни. Ще, за даними дослідження, 92% українців знають російську. Проте кількість тих, хто вільно володіє українською та російською мовами, значно менша. Як заявив директор української філії Інституту країн СНД Володимир Корнілов, 68% респондентів зазначили, що добре володіють російською мовою, а бездоганними знаннями української мови можуть похвалитися лише 57%. Водночас 5% опитуваних зізналися, що практичо не знають російської, а 12% – української.

Та, незважаючи на те, що за даними дослідження, російську мову в Україні знає більша кількість людей, аніж українську, все ж більшість респондентів прагнуть, аби їхні діти навчалися саме в україномовних школах – 57%. Натомість тих, хто бажає, щоб діти здобували знання російською, – 34%. Щоправда, майже три чверті опитаних – 73% – висловилися за те, щоб російську мову та літературу в школах викладали в рамках окремого предмета. 9% проти цього.

Також, за результатами дослідження, 39% респондентів вважають утисками російськомовного населення невизнання російської мови в Україні як другої державної. І 38% опитуваних заперечують таке твердження.

Під час дослідження опитали 2215 респондентів з усіх областей України та Криму, яким виповнилося 18 років.
Наталя Вихопень

Наверх