На головну

Не вистачило одного “золота”

Понеділок, 20 , 2007 року, № 145 (215)

Неймовірно успішним можна назвати виступ українських студентів-спортсменів на 24-й Всесвітній літній Універсіаді, яка в суботу завершилася в Бангкоку.

Безсонова зібрала всі найвищі нагороди, які розігрували в індивідуальних змаганнях із художньої гімнастики.

З екзотичного Таїланду, де, до речі, спортивну подію присвятили 80-річ-чю Його Величності короля Бхумібола Адульядея, наша збірна привезла 28 золотих, 20 срібних і 18 бронзових нагород. Увечері 18 серпня спудеї тріумфально повернулися в Україну.

У підсумку наша збірна опинилася на третьому рядку медального заліку Універсіади, причому до другої позиції забракло лише “золота”. У п’ятницю, передостаннього дня змагань, українці змогли за кількістю золотих нагород випередити збірну Росію. Проте вікторія росіян Олєґа Вікулова та Константіна Ханбєкова в синхронних стрибках у воду з 10-метрового трампліна за лічені години до завершення турніру знову пересунула наших співвітчизників на третє місце. Відтак у медальному заліку росіяни випередити українців лише за загальною кількістю нагород. Якщо золотий доробок північних сусідів такий самий, як і в нас, то урожай “срібла” та “бронзи” справді потужніший – 27 і 66 відповідно.

Першість тут очікувано здобули китайці. Напередодні Олімпійських ігор-2008 у Пекіні вони будь-які змагання сприймають як демонстрацію власної сили. У них 32 “золота”, 29 срібних і 26 бронзових нагород.

Найбільш “медальними”, причому золотими, для українців виявилися виступи Ганни Безсонової, яка привласнила всі найвищі нагороди, які розігрували в індивідуальних змаганнях із художньої гімнастики. Для початку перемогла в абсолютній першості, потім здобула ще чотири “золота” в окремих вправах. Найприємніше, що їй удалося здолати головних суперниць – росіянок, чинних чемпіонок Європи-2007 Вєру Сєсіну й Ольґу Капранову. Тож помста за розгром у Європі видалася солодкою. Крім того, додає оптимізму те, що реванш Безсонової відбувся буквально за кілька тижнів до чемпіонату світу з художньої гімнастики – 17 вересня він стартує у Греції. Звісно, там боротися буде важче, втім перемоги на Універсіаді мають додати Ганні впевненості.

Хоча б трохи, але ці змагання додали світлих барв у сезоні Наталці Годунко, яка після “медального голоду” здобула “бронзу” у вправі зі скакалкою. Ще перемога дісталася дівчатам-художницям, які виступали в групових вправах із цим снарядом. Золотий почин Ганни Безсонової в останні змагальні дні підтримала чоловіча збірна з фехтування на шаблях.

Якщо ж говорити про внесок у загальний доробок українців в окремих видах спорту, то найбільше доклалися до успіху збірної легкоатлети, вони завоювали 15 медалей. Це особливо тішить, оскільки на носі легкоатлетичний чемпіонат світу в японській Осаці.

А справжнім сюрпризом Універсіади можна вважати перемогу студентської збірної України з футболу. На своєму шляху до фіналу вона здолала колег з Італії (груповий раунд – 2:1), Бразилії (груповий раунд – 4:1), Уругваю (1/4 фіналу – 2:1) і Таїланду (півфінал – 2:1). У головному матчі турніру знову зустрічалася з італійцями та перемогла – 1:0. Отже, зуміла здобути вікторію в п’яти поєдинках із п’яти.