Хід у відповідь PDF Друк E-mail
01.04.2003 03:19

Керівництво УБОЗу захищає прапорщика

УЧОРА керівник львівського управління боротьби з організованою злочинністю полковник Богдан Шкарада провів прес-конференцію щодо суботньої стрілянини, яку вчинив у салоні автобуса №55 старший прапорщик УБОЗу Віталій С. Під час бійки він застосував проти водія і кондуктора пістолет “Форт-12”. Про цей випадок “Газета” детально повідомляла вчора.

 

Пан полковник спочатку виклав фактаж. Станом на 31 березня прокуратура Франківського району порушила кримінальну справу за статтею 122 частиною 1 ККУ (нанесення тілесних ушкоджень середньої важкості). Хто саме відповідатиме за цією статтею, наразі незрозуміло, бо старший прапорщик Сорокін теж перебуває у лікарні із важкими тілесними ушкодженнями. Під час стрілянини, згідно з довідкою лікаря, “убозівець” п’яним не був (є аналіз крові). В.Сорокіна керівник управління охарактеризував як дисциплінованого міліціонера, якому позачергово присвоїли звання старшого прапорщика. В УБОЗі Сорокін з часу його створення – з 1994 року, в міліції – з 1991 року.

Богдан Шкарада продемонстрував журналістам лист, який підписали начальник управління транспорту і зв’язку Львівської міської ради Ярослав Вовчак і пан Коваленко, керівник Ряснянського АТП, яке здійснює пасажирські перевезення за маршрутом №55. У цьому листі всім АТП рекомендували безкоштовно перевозити міліціонерів згідно зі статтею 25 “Закону про міліцію”. Пан Шкарада був неприємно здивований, коли дізнався, що в статті 25 “Закону про міліцію” йдеться про “Відповідальність працівників міліції”, і жодного відношення до безкоштовного проїзду вона не має. Клерки просто неуважно проштудіювали закон, і тепер лист пана Вовчака має хіба що музейну цінність. Пістолет “Форт-12” добродій Шкарада презирливо назвав “спецпристроєм для відстрілу ґумових куль”, але показати його журналістам відмовився. Пан полковник повідомив, що пристрій схожий на звичайний пістолет, і на нього теж потрібен спеціальний дозвіл. У міліції є спеціальна інструкція щодо застосування “Форта”, яким озброєні всі бійці спецпідрозділу “Сокіл”.

Відповідаючи на запитання журналістів, чому навчений рукопашного бою тверезий боєць елітного підрозділу не зміг голіруч, без стрілянини впоратися із нетренованими водієм і кондуктором, Богдан Михайлович зауважив, що можливо, “убозівець” оцінив ситуацію як “небезпечну для свого життя”. Пан полковник також зазначив, що водій Володимир Паньков застосував проти “убозівця” міліцейський ґумовий кийок, що теж є спецзасобом.

Б.Шкарада змушений був відповідати і на непрості запитання: “Чому пасажири підтримали водія і кондуктора у сутичці з міліціонером, одягнутим у цивільне?” “Чи правда, що “убозівця” згодом втихомирювали і співробітники ДАІ?” “Чи мав міліціонер право стріляти в салоні?” “Чи стала б міліція так панькатися, коли б стрільцем виявився не правоохоронець, а пересічний громадянин?” “Як вийшло, що людина, покликана охороняти закон, спричинилась до кривавого інциденту?” Ведучий прес-конференції порадив не поспішати з висновками, запевнивши, що прокуратура відповість на всі запитання.


Для газети

Михайло ЄДНАК

виконавчий директор Асоціації перевізників Львівщини

Я вперше чую про такий лист пана Вовчака. Проте управління транспорту та зв’язку могло скерувати його безпосередньо перевізникам, бо виступає замовником перевезень і може укладати угоду напряму. Що стосується пільгових перевезень, то в 2001 році було 56 категорій. Потім щось знімали, щось додавали. Але завжди в обґрунтуванні було посилання на відповідний закон. Щодо захисту конкретного водія: якщо він захоче звертатися в суд і потребуватиме нашої допомоги, то ми її надамо.