Ув’язнені за довірливість PDF Друк E-mail
01.04.2003 04:29

“ГАЗЕТА” вже писала про двадцятьох українських жінок, які намагалися виїхати на заробітки в Італію. Вони опинилися в Польщі, не маючи шенгенських віз. Цим скористалися польські шахраї, які пообіцяли посприяти українкам в отриманні цих віз за кругленьку суму. Довірливі українки заплатили аферистам гроші, але замість шенгенських віз їм вручили фальшиві паспорти польських громадян. Українки намагалися перетнути польсько-німецький кордон з цими паспортами. Однак їх затримали, і вони потрапили у Вроцлаві в камери попереднього ув’язнення.

“Ми зв’язалися з Генеральним консульством України у Кракові, – каже представник програми запобігання кризовим ситуаціям центру “Жінка для жінки” Олена Кальбус. – Із допомогою консульства родичам жінок дозволили надсилати їм передачі і допомогти заново оформити документи. Також з’ясували особи шахраїв. Виявилося, що це громадяни Польщі. На них завели кримінальну справу”.

Три місяці ув’язнення й стали покаранням для українок. Після звільнення їх у поліцейському автомобілі перевезли до Кракова, де видали тимчасові посвідчення для повернення в Україну, а потім довезли до польсько-українського кордону.