Розкрито причину рекордної спеки 2021 року в США

July 3, 2022 by No Comments

Вчені Університету Джонса Хопкінса в США показали, як посуха здатна посилити вплив хвиль спеки через підвищення температури до рекордних значень. Результати дослідження, що розкривають причину екстремального погодного явища, опубліковано у журналі Geophysical Research Letters.

Фахівці проаналізували результати кліматичного моделювання та дані супутникових знімків, щоб визначити зв’язок посухи та аномальної спеки на прикладі теплової хвилі у червні 2021 року на південному заході США. Посуха підвищила температуру в середньому приблизно на півградуса, але в деяких районах, особливо в лісовій місцевості, та була на чотири градуси Цельсія вищою протягом тижня. Збільшення температури, своєю чергою, посилило дефіцит води в посушливих умовах.

Очікується, що зміна клімату посилить екстремальні погодні явища, зокрема продовжить періоди сильної спеки. У вчених також зростає занепокоєння з приводу складніших явищ, коли два або більше несприятливих погодних явищ відбуваються одночасно, посилюючи один одного до рекордних показників. Так, збільшується ймовірність сильних посух, спеки та масштабних пожеж, що разом один з одним здатне завдати серйозних збитків людям та екосистемам.

Leave a Comment

Your email address will not be published.