У амеб виявили захист проти гігантських вірусів

September 1, 2022 by No Comments

Вчені Віденського університету в Австрії виявили амеби, заражені бактеріями, що забезпечують захист проти гігантських вірусів. Про відкриття повідомляється у статті, опублікованій у журналі Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS).

Амеби є великими одноклітинними мікроорганізмами з ядром, які часто інфікуються бактеріальними симбіонтами, у тому числі хламідіями. Хламідії, що живуть у клітинах людини і тварин, є паразитами, проте, як показали дослідники, у амеб вони можуть бути муталістами, тобто організмами, що приносять користь господарю і отримують вигоду від нього.

Експерименти показали, що інфекція гігантським ДНК-вірусом Nucleocytoviricota призводить до того, що клітина акантамеби починає виробляти все більше вірусних частинок, доки вона не лусне. Однак хламідії-симбіонти Parachlamydia acanthamoebae можуть заблокувати розмноження вірусу, і амеба виживає, хоча вірус може безперешкодно проникнути всередину.

За словами вчених, внутрішньоклітинні взаємодії між гігантськими вірусами та бактеріальними симбіонтами могли зіграти роль у тому, що гігантські віруси стали такими складними. Вони не тільки в кілька разів більше звичайних вірусів, але мають гени, які раніше вважалися характерними лише для клітинних організмів, таких як бактерії, тварини, рослини та гриби.

Leave a Comment

Your email address will not be published.