Відкрито технологію, що скорочує ознаки старіння

October 24, 2022 by No Comments

Фахівці з Університету Валенсії відкрили технологію скорочення ознак старіння, що базується на введенні позаклітинних везикулів. Результати роботи описані у Science Advances.

Сферою інтересу вчених стали екзосоми — структури, що виробляються в еукаріотичних клітинах, відповідальні за передачу сигналів між клітинами, а також використовувані для транспортування матричних РНК. Дослідники припускали, що процес старіння може бути пов’язаний із погіршенням зв’язку між клітинами. Тому вони витягли стовбурові клітини з жирової тканини у молодих мишей і з’єднали з екзосомами, після чого ввели їх у хвости літніх піддослідних двічі з інтервалів на тиждень.

Виявилося, що за два тижні у мишей покращилися показники фізичної сили. Це свідчить, що вони знизилася вікова дегенерація м’язів. Крім того, випробувані менше стали втомлюватися та краще координуватися. Найкращий ефект досягнуто приблизно через місяць після першої ін’єкції і повністю зник приблизно через 60 днів.

Після розтину автори зафіксували зменшення руйнування ниркової тканини та збільшення вироблення клітин. Також було виявлено зниження біомаркерів запалення та епігенетичне омолодження деяких тканин.

Раніше співробітники Каліфорнійського університету в Сан-Франциско помітили, що не всі клітини, що зістарилися, надають шкідливий вплив на організм, як вважалося раніше.

Leave a Comment

Your email address will not be published.