На головну

Місцеву владу мінятимуть

Середа, 20 , 2006 року, № 171 (978)

Тепер головне завдання влади.

“Тепер головне завдання влади і в центрі, і на місцях – побудувати ефективну систему управління. Ми зробимо все, щоб найближчим часом навести в країні лад”, – заявив Віктор Янукович, перебуваючи в Луганську.

Як можна зрозуміти, прем’єр має на увазі двустепеневий процес заміни регіональних керівників. Перший – власне, через призначення, а інший – через реформу місцевого самоврядування. Так, за його словами, Комітет із державного будівництва, регіональної політики й місцевого самоврядування впродовж найближчого часу внесе на розгляд парламенту законопроект №3207, яким передбачено ліквідацію обласних адміністрацій і створення виконавчих комітетів, які затверджуватимуть обласні ради.

При цьому Віктор Янукович не обмежився заявами про намір ревізувати місцеві кадри, але й доволі чітко висловився про законодавче розмежування повноважень президента та прем’єра. “Ці повноваження ще остаточно не розділено, і ви сьогодні бачите із преси, про що йдеться на зустрічах Президента та прем’єр-міністра, що відбувається в парламенті. Ще триває формування парламентсько-президентської системи, – сказав В. Янукович. – На це потрібен час. Нині це заважає уряду працювати чітко. Однак коли буде затверджено відповідне законодавство, вже не повториться ситуація, коли уряди змінювалися майже щорічно”.
Сергій Смірнов

Наверх