На головну

Українці залишилися без нагород

Понеділок, 21 , 2005 року, № 32 (598)

Збірна України з футзалу на чемпіонаті Європи в Чехії посіла четверте місце

Таким чином, підопічні Геннадія Лисенчука не зуміли повторити досягнення двох останніх першостей континенту, де наші земляки були другими. У матчі за “бронзовий” комплект нагород українці з рахунком 3:1 поступилися збірній Італії.

Збірна України з футзалу завершила чемпіонат Європи на 4-му місці / Фото: uefa.com

Незадовго до того, у двобої за право змагатися у фіналі континентальної першості, збірна України з футзалу зазнала нищівної поразки від чинних чемпіонів світу іспанців. Підопічні Геннадія Лисенчука зустрічалися зі збірною Іспанії у фіналі ЧЄ-2001 року. Тоді іспанці в додатковий час здолали наших земляків із рахунком 2:1. Цього разу команда Хав’єра Лосано виявилася значно сильнішою за свого суперника. Нагадаємо, що Україна посіла перше місце в групі А, а збірна Іспанії фінішувала другою в групі В. На рахунку обох команд було по дві перемоги за однієї поразки.

Із перших хвилин матчу стало зрозуміло, що українці готові віддати ініціативу суперникові. Мабуть, наші земляки не зуміли відновитися від виснажливого двобою зі збірною Росії, яку вони напередодні обіграли з рахунком 2:1. Очевидно, українці прагнули зберегти більше сил на завершальні хвилини гри для того, щоб влаштувати справжній штурм воріт суперника. Перших ударів по воротах завдали іспанці – Кіке та Хаві Родрігес перевірили готовність Олексія Попова. У першому таймі Сергій Корідзе тричі бив по воротах суперника, й жоден удар не приніс бажаного результату. Найбільш небезпечний момент був у Федора Пилипіва, але він не зумів відкрити рахунок у напрочуд вигідній позиції. Іспанці ж продовжували грати першим номером, проводячи більшість часу на половині поля суперника.

На 7-й хвилині Віталій Брунько порушив правила в боротьбі з Хаві Родрігесом, який після зіткнення впав на долівку, а потім накульгуючи покинув поле. Хав’єр Лосано намагався вплинути на перебіг двобою, проводячи заміни. Натомість Геннадій Лисенчук, навпаки, більшість ігрового часу довірив своїй основній п’ятірці.

Рахунок відкрили на 9-й хвилині – Андреу зробив передачу на Альберто Когорро, який обіграв свого опікуна на правому фланзі й відкинув м’яч назад під удар Андреу, останній послав шкіряну кулю точно під поперечину. Незадовго до перерви українці ледве не зрівняли рахунок, але Валерій Зам’ятін не зумів виконати точного удару.

У другому таймі Зам’ятіну знову не пощастило – з близької відстані він намагався спрямувати м’яч між ногами Амадо, але рахунок на табло залишився незмінним. Другий гол у ворота збірної України був доволі курйозним – Кіке відправив м’яч у бік воріт, а Хуліо вступив у боротьбу з Поповим, дезорієнтував українського кіпера. Через декілька секунд іспанці забили ще раз – Попов, намагаючись вибити м’яч, влучив у Франа Серрехона, рикошетом від якого м’яч залетів у сітку.

Четвертий номер іспанців зробив дубль упродовж трьох хвилин, перекинувши м’яч через Попова. Воротар наших футзалістів сів на лаву запасних, поступившись місцем польовому гравцеві. На 37-й хвилині другий гол у поєдинку провів Андреу – 5:0.

Перемога над чинними чемпіонами Європи італійцями вивела російську збірну у фінал нинішньої першості. На жаль, коли номер готували до друку ще не було відомо результату фінального двобою між росіянами й іспанцями.

Після того, як італійці розібралися зі своїми суперниками в групі, в їхній участі в фіналі практично ніхто не сумнівався. Однак голи Сергія Іванова й Олександра Левіна під завісу матчу та надійні дії голкіпера росіян не дозволили “скуадрі адзуррі” розвинути успіх після перемоги над чемпіонами світу іспанцями з рахунком 3:1. Сандро Дзанеті відразу взяв гру під свій контроль, а його гол на 3-й хвилині матчу став окрасою протистояння. Росіяни швидко оговталися від гола й усе частіше загрожували воротам “адзурри”. Рахунок збірна Росії зрівняла ще в першому таймі – після потужного прострілу Іванова з лівого флангу Олександр Фелер відбив м’яч прямо на Шаяхметова, якому нічого не залишалося, як відправити шкіряну кулю в сітку. На початку другої половини зустрічі завдяки голу Дзанетті італійці знову вирвалися вперед. За вісім хвилин до завершення основного часу Шаяхметов, забивши свій п’ятий гол на турнірі, вдруге за вечір зрівняв рахунок. Серія атак “скуадри адзурри” нічим не увінчалась, а Іванов і Левін зуміли скористатися своїми моментами наприкінці матчу.