На головну

Об’єднання без примусу

Вівторок, 24 , 2005 року, № 90 (656)

Нині всі, хто дбає про Українську державу, впевнені в тому, що в нашій країні повинна бути єдина Українська Помісна Церква. Водночас, мабуть, кожний громадянин нашої держави розуміє, що чи не найбільш “невдячною” у церковній політиці є тема об’єднання церков.

Блаженніший Любомир Гузар (Фото: Вадим Дмитриченко)Проте у світлі останніх політичних змін в Україні знову активно обговорюють це питання.

Не оминули його і під час нещодавнього інтерв’ю Блаженнішого Любомира (Гузара), Глави Української Греко-Католицької Церкви, для одного з російських видань. Питання, зокрема, стосувалося бачення Блаженнішого Любомира перспектив розвитку УГКЦ за правління Віктора Ющенка. Стосовно цього Предстоятель Церкви сказав, що розвиток УГКЦ не є безпосередньо залежним від того чи іншого Президента. Церква має власний ритм життя, свою внутрішню динаміку. Але, безумовно, зовнішні чинники мають певний вплив.

“Ми сподіваємося, – сказав, зокрема, Глава УГКЦ, – що з боку Президента буде твердо дотримано конституційного закону про рівні права всіх церков, що жодна Церква не матиме якихось привілеїв чи статусу, який би наближав її до рівня державної Церкви. Це для нас дуже важливо”. Блаженніший Любомир також зазначив, що Церква і держава є партнерами: держава не повинна втручатися у внутрішнє життя Церкви, як і Церква – у політичні процеси держави. Держава повинна допомагати Церкві, а Церква – державі.

Під час інтерв’ю Глава УГКЦ також прокоментував останні заклики громадськості до представників державної влади з вимогою робити активні кроки для об’єднання Церков України. “Ми не сподіваємося і не бажаємо, щоб держава об’єднувала Церкви – це не є завданням держави, – сказав щодо цього Предстоятель УГКЦ. – Ми тільки хочемо, щоб держава створила такі умови, в яких зближення, порозуміння, взаємна толерантність були б можливими. Це означає, що держава має намагатися усунути якісь зовнішні перешкоди для співжиття між церквами”.

На завершення цієї теми Глава УГКЦ зазначив, що об’єднання церков обов’язково настане, адже такою є Божа воля: Ісус Христос створив одну Церкву.

о. Ігор Яців, прес-секретар Глави УГКЦ

Наверх