На головну

А наша влада прагне ЄЕПитися

Вівторок, 31 , 2005 року, № 95 (661)

Україна готова з 1 липня створити зону вільної торгівлі в рамках ЄЕП. Про це заявив перший віце-прем’єр Анатолій Кінах в інтерв’ю російській “Независимой газете”.

– Ми вважаємо, що перший етап повинен стати своєрідним тестом на перевірку щирості держав-учасників ЄЕП. Йдеться про створення зони вільної торгівлі. Україна готова зробити це з 1 липня. Сподіваємося, що наші партнери погодяться з такою пропозицією, – сказав він. – Далі, оскільки учасники ЄЕП оголосили про свій намір вступити до ВТО, то можна вийти на глибший рівень інтеграції. Починаючи від створення регіональних митних союзів і закінчуючи повною синхронізацією дій, спираючись на вимоги ВТО й принципи ЄС. Цей етап цілком до реалізації, якщо є політична воля в лідерів “четвірки”. Головне – відразу ж формувати відносини на рівноправній і взаємовигідній основі. Це офіційна позиція, яку підтвердила Рада нацбезпеки й оборони України.

На запитання про те, що позиція глави РНБОУ часто не збігається з думкою прем’єр-міністра, тому цікавить, котру з них вважати офіційною, Кінах відповів:

– Дуже позитивним фактом є те, що під час вирішення складних системних питань (до яких належать перспективи вступу до ВТО й приєднання до ЄЕП) триває дискусія на рівні держави. Це нормально і правильно. Зрештою, суперечки призводять до ухвалення вивірених рішень. Адже спиратися можна лише на те, що чинить опір.

Своєю чергою, Віктор Ющенко в Астані сказав, що Україна готова брати участь у Єдиному економічному просторі із зоною вільної торгівлі та веде активні переговори щодо реалізації такого проекту, повідомила “Українська правда”.

– Із приходом до влади демократичних сил ми спираємося на те, що ЄЕП із зоною вільної торгівлі – це доволі амбітна мета, й участь України, зокрема в першому етапі розробки нормативно-правових документів, є активною, – наголосив Президент. – Із 29 документів першого етапу на урядовому рівні розглянуто і схвалено участь України в 16. Інші або доопрацьовуватимемо, або долучимося згодом до їхньої реалізації. Загалом вітаємо всі ініціативи, які належать до створення системи економічного простору, що забезпечило б комунікації у сфері транзиту, митних відносин, інвестиційних, фіскальних тощо.
Тарас Дяків

Наверх