На головну

Мощі знайшли, ікона пропала

П`ятниця, 08 , 2005 року, № 118 (684)

Чудом урятовані нетлінні мощі цілителя Пантелеймона зайняли своє місце в одній із буковинських церков.

Історія безцінної церковної реліквії сягає XVIII століття, коли землі буковинського села Вікно, що на Заставнівщині, належали австрійському барону Вільбургу. Для своєї родової каплиці барон аж із Греції привіз частину мощей цілителя Пантелеймона та старовинну ікону, яка була фрагментом більшої картини “Хід Христа на Голгофу”.

Закрита 1962 року, в часи панування войовничого атеїзму в СРСР, каплиця довго стояла пусткою. Як виявили пізніше, весь цей час мощі цілителя спокійно лежали в скриньці на горищі споруди. Натомість безцінна грецька ікона безслідно зникла. З’ясували, що другу частину цієї великої ікони зберігали в Києво-Печерській Лаврі, а нещодавно з Греції привезли третій фрагмент. Тож усі сподівалися, що, долучивши до них ту частину зображення, яка перебувала на Буковині, вдасться відтворити весь образ. Сліди ікони намагалися відшукати навіть високі духовні особи з Києва, проте наразі безрезультатно.

Нещодавно ж із благословення митрополита Чернівецького та Буковинського УПЦ КП Данила мощі зайняли своє старе місце. Проте щороку в день великомученика-цілителя Пантелеймона, який припадає на 9 серпня, мощі мандруватимуть церквами Буковини, щоб до них могли торкнутися якомога більше людей.
Юрій Чорней, Чернівці

Наверх