На головну

Інтронізація

Четвер, 27 Жовтня, 2005 року, № 195 (761)

Учора в архікатедральному соборі Святого Юра відбулася історична подія в житті УГКЦ.

Окрім глави УГКЦ Блаженнійшого Любомира, Верховного Архієпископа Києво-Галицького, до собору святого Юра прибуло сімнадцять владик, членів Синоду Єпископів УГКЦ, а також гості з-за кордону (“Відділ інформації УКУ” (2))

Львівська єпархія отримала статус архієпархії, й відбувся чин введення на престол нового правлячого єпископа Львівської архієпархії – Високопреосвященного Владики Ігоря (Возьняка).

Владика Ігор Возьняк уперше як ієрарх Львівської архієпархії благословляє священиків

Для участі в Божественній Літургії, під час якої відбулися піднесення Львівської єпархії до гідності архієпархії й інтронізація правлячого архієрея, до собору святого Юра прибуло сімнадцять владик, членів Синоду Єпископів УГКЦ, а також гості з-за кордону, зокрема Владика Ян Баб’як, Єпарх Пряшівський (Словаччина), та архімандрит Сергій Гаєк, Апостольський візитатор Білоруської Греко-Католицької Церкви. У спільній молитві взяли участь численне духовенство, монашество та миряни.

Блаженнійший Любомир висловив щирі слова вдячності владикам, священикам, монашеству та мирянам.

– Але моя особлива подяка Владиці Ігореві, – наголосив Блаженнійший. – Він за останні чотири роки взяв на себе тягар адміністративної праці в єпархії і тим самим дав мені змогу присвятити себе іншим завданням...

Після цього Блаженнійший Любомир сказав, що хотів би попросити пробачення за те, що не зробив чи зробив погано. Проповідник запевнив, що не бере зі собою до Києва жодної образи на тих, хто, можливо, в якийсь спосіб зробив щось йому на шкоду. За словами Блаженнійшого Любомира в такий спосіб його розлука із вірними архієпархії відбудеться, як між приятелями, як між братами та сестрами. Також у проповіді глава УГКЦ побажав Владиці Ігореві щасливої дальшої дороги.

Наприкінці Літургії о. д-р Святослав Шевчук, керівник Патріаршої курії УГКЦ, прочитав грамоти про відзначення міста Львова серед усіх єпархіальних центрів, залишаючи за ним статус архієпархії, що його мало місто, коли було осідком митрополитів і верховних архієпископів, та про іменування. Відтак відбувся чин введення Владики Ігоря (Возьняка) на престол.
Отець Ігор Яців, М.Є.

Наверх