На головну

Світло добра з Вифлеєму

Четвер, 15 Грудня, 2005 року, № 230 (796)

20 грудня вже всьоме в Україну прибуде Вифлеємський вогонь миру.

Українським пластунам його офіційно вручать польські харцери на митному переході Рава-Руська – Гребінне, а напередодні Різдва за католицьким обрядом, 24 грудня, пластуни передадуть вогонь українській громаді.

Вифлеємський вогонь, який є символом теплоти, добра, душевного спокою та любові до людей, запалюють австрійські скаути на місці народження Христа у Вифлеємі. Згодом цей вогник передають скаутам з інших країн. Таким чином, він потрапляє в багато європейських сімей, зокрема в Україну. Ця різдвяна традиція існує в Європі вже 50 років, а в нашій державі її започаткувала Скаутська організація України ПЛАСТ сім років тому. Останніми роками вогонь миру почали передавати в Білорусь і Росію.

Львів’яни зможуть запалити вогонь миру після літургії в церкві Юра. 24 грудня в соборі св. Софії пластуни передадуть вогонь для розповсюдження в інші міста України.

“У скаутському визначенні палаючий вогник символізує очікування, а в період посту означає повну жертовність, – йдеться у повідомленні прес-служби Львівської станиці ПЛАСТу. – Цей промінчик – це солідарність з усіма, хто є далеко, солідарність з убогими, поєднання з Христом, який народився в убогості”.
В.К.

Наверх