На головну

“Криворіжсталь” хочуть проїсти

П`ятниця, 16 Грудня, 2005 року, № 231 (797)

Учора парламент ухвалив у першому читанні зміни до держбюджету на 2005 рік, які стосуються використання коштів від продажу акцій “Криворіжсталі”.

Законопроект передбачає частину коштів, які залишаються після виплат колишнім власникам комбінату, тобто структурі Пінчука-Ахметова, спрямувати на погашення знецінених грошових заощаджень громадян.

Натхненником цієї ідеї виступив нардеп Нестор Шуфрич. Аналогічну версію вкладання криворіжсталівських грошей у вигляді закону подали депутати Богдан Губський (фракція “Єдина Україна”) та Сергій Сас із фракції БЮТ. Найближчим часом, як обіцяють ініціатори закону, обидва документи відшліфують та об’єднають.

Нагадаємо, 24 жовтня компанію Mittal Steel Germany GMBH визнали переможцем конкурсу з продажу 93,02% акцій ВАТ “Криворіжсталь”. Комбінат продали за 24 мільярди гривень.

Як повідомив “Газету” заступник голови партії СДПУ(о) Ігор Шурма, від загальної суми, отриманої за метакомбінат, 4 мільярди 200 мільйонів гривень виплатять колишнім власникам. Половину від залишку, згідно з ухваленим законопроектом, спрямують на погашення знецінених заощаджень. “У законопроекті йдеться не лише про компенсацію втрачених заощаджень. Більш ніж два мільярди передбачено на державні цільові програми охорони здоров’я, чотири з лишком – на забезпечення житлом молоді та військовослужбовців. Мільярд буде спрямовано на компенсацію тій території, на якій розташована “Криворіжсталь”. Цей метакомбінат геть зіпсував там екологію”, – сказав пан Шурма. Своєю ініціативою, зауважив він, СДПУ(о) хоче допомогти Президентові виконати обіцянки, які він дав на Майдані. Відтак цей проект закону, стверджує нардеп, поверне людям їхні кошти та засвідчить, що гарант тримає слово, дане народові.

Своєю чергою, член президії ради НСНУ Борис Беспалий бачить доцільніше використання криворіжсталівських грошей. “Звичайно, необхідно компенсувати людям втрачені заощадження. Однак можна спрямувати ці кошти й на капітальні витрати, скажімо, на житлово-комунальний сектор чи газифікацію села. Це теж буде лише на корить людям. Тому гадаю, що до другого читання цей законопроект переопрацюють і внесуть у нього графу “капітальні витрати”, – зазначив пан Беспалий у коментарі “Газеті”. Він додав, що НСНУ скептично дивиться на есдеківські ініціативи, адже, зауважив народний депутат, ще зовсім недавно вони виступали проти приватизації “Криворіжсталі”.

Наталка Понуркевич

Наверх