На головну

Галицький камерний хор “Євшан”.

Вівторок, 20 Грудня, 2005 року, № 233 (799)

Цьогоріч Галицький камерний хор “Євшан” відсвяткував своє 15-річчя.

Заснований 1990-го Михайлом Богачем, цей колектив уже в перші роки зібрав чимало прихильників завдяки різноманітному репертуару й оригінальним програмам. Попри те, що хор є аматорським, його виконання завжди вирізняв високий рівень. Склад хору часто оновлюється, адже створений значною мірою з університетських “черемошівців” колектив залишається молодіжним. Студенти та молоді спеціалісти, фізики та художники, інженери та лікарі – для багатьох із них “Євшан” став не просто формою “культурного дозвілля”, а важливою частиною життя.

Нині хор може похвалитися трьома компакт-дисками та п’ятьма аудіоальбомами. В репертуарі колективу – духовна музика різних традицій, твори українських композиторів, обробки народних пісень. Він постійно концертує вдома й успішно гастролює державами Європи. Лише в останні роки “Євшан”, яким із 2000 року керує випускник Львівської консерваторії Ігор Даньковський, відзначили на міжнародних фестивалях хорового мистецтва в Німеччині й Іспанії. Хор завжди відкритий до цікавої співпраці в різних жанрах: свого часу він виступав у мюзиклі Юрія Саєнка на лібрето Богдана Стельмаха “Вірую”, брав участь у спільних проектах із вокальною формацією “Піккардійська терція” та Русланою, а також у міжнародному арт-проекті “Гранди мистецтва” у м. Львові та фестивалі “Віртуози”.

Свій останній альбом хор записав у березні цього року в церкві Святої Софії у Львові. До “Фольклорної скрині” ввійшли 18 обробок народних пісень, здійснених відомими українськими композиторами минулого століття та сучасності.
Лідія Мельник

Наверх