На головну

Неповноцінна “Наша Україна”

Понеділок, 23 , 2006 року, № 11 (818)

Львівський пропрезидентський блок “Наша Україна” піде на парламентські вибори неповноцінним.

Утворити у Львові блок, який був би ідентичний київському, все ж не вдасться. Не допоможуть навіть настійливі вимоги центральної політради “Нашої України” щодо єдиної конфігурації блоку на місцях. Утім львівський блок у цьому є радше підтвердженням правила, ніж винятком. Схожі міжусобиці не дають утворити повноцінні блоки в усіх обласних центрах.

Рішення центральної політради блоку “Наша Україна”, згідно з яким до сьогодні всі партії повинні утворити ідентичні блоки на місцевому рівні, не буде виконано. Про це в коментарі “Газеті” заявив голова львівського осередку Партії підприємців і промисловців Володимир Макара.

“Ми не повернемося в блок “Наша Україна”. Не хотіли йти самостіно, однак нам запропонували 2% у списках до всіх рад і усунули наших найдосвідченіших управлінців від влади в регіоні. Така ситуація є неприйнятною для нас. Ми і так втратили багато часу на порожні балачки. Думаю, що це був тактичний хід НСНУ, щоб потягнути час і не дати нам розгорнути повноцінної кампанії”, – сказав голова львівського осередку ПППУ Володимир Макара. І додав, що ПППУ має потенціал, щоб пройти самостійно і навіть утворити свою фракцію в облраді.

З тим, що не вдасться відновити на Львівщині повноцінний блок “Наша Україна”, погоджується і голова міського осередку партії НСНУ Олег Мандюк.

“Думаю, що ПППУ не повернуться, вони ухвалили відповідне рішення на конференції партії”, – сказав Олег Мандюк, зазначивши іншу причину такого кроку однопартійців Кінаха. На думку голови ЛМО НСНУ, причина відходу ПППУ в тому, що енесенеушники не хотіли бачити в списку від блоку окремих представників ПППУ, котрі “мали стосунок і підтримували попередню владу, а також мали проблеми із законом”. “Ми категорично висловилися проти декількох прізвищ, і вони вирішили піти. Це їхнє право”, – підсумував Олег Мандюк.

Тим часом львівська ситуація з блоком “Наша Україна” не є поодинокою. У коментарі Західній інформаційній корпорації член політради блоку, заступник голови партії УРП “Собор” Максим Стріха розповів, що такі ж проблеми виникають у кожному регіоні держави. “Наразі в жодній області не утворено блоку “Наша Україна” в загальнодержавному форматі. Це може призвести до розпорошення”, – сказав він.
Роман Рак

Наверх