На головну

Нашоукраїнці не хочуть недоторканності

Понеділок, 13 , 2006 року, № 26 (833)

Наприкінці минулого тижня фракція “Наша Україна” розпочала збирати підписи щодо змін у Конституції, пов’язаних із депутатською недоторканністю.

Спікер парламенту Володимир Литвин охрестив такі дії популістськими та назвав депутатську ініціативу прагненням сподобатися виборцеві.

Як заявив керівник юридичного департаменту виборчого штабу “Нашої України” Роман Зварич, нашоукраїнці пропонують змінити статтю Конституції про депутатську недоторканність, залишивши привілей “лише в рамках депутатських повноважень”. “Тобто все, що народний обранець робитиме поза рамками своїх депутатських обов’язків, не підлягатиме депутатській недоторканності. Якщо він провадитиме бізнесову діяльність, якщо порушуватиме якісь норми етики чи моралі, навіть ті ж правила дорожнього руху, – в цих діях він буде рівним у своїх правах зі звичайним українцем”, – цитує пана Зварича прес-служба “НУ”.

Нашоукраїнець каже: щоб законопроект було внесено до порядку денного парламентської сесії, потрібно зібрати 150 депутатських підписів.

Водночас Володимир Литвин заявив, що заклики скасувати депутатську недоторканність звучать популістськи, інформують “Українські новини”. За словами спікера, ті, хто наполягає на скасуванні депутатської недоторканності, усвідомлюють, що за це рішення не проголосують, а наполягають на ньому, щоб завоювати симпатію електорату.

На тему скасування депутатської недоторканності висловлюються багато політичних партій. Зокрема, БЮТ виступає за цілковите скасування будь-яких привілеїв для народних обранців.
Наталка Понуркевич

Наверх