На головну

Перевірка Ніязовим

Понеділок, 13 , 2006 року, № 26 (833)

Туркменія – головний постачальник природного газу в Україну – має намір восени підвищити вартість експортованого блакитного палива до 100 доларів.

Заяву президента цієї держави Ніязова на національному телебаченні процитував “5 канал”.

Проте український прем’єр Юрій Єхануров упевнений: зазначений крок не вплине на ціну газу для України.

Нині Туркменія експортує своє паливо за ціною 65 доларів за тисячу кубометрів. Днями глава Туркменії Сапармурат Ніязов заявив, що через зростання цін на енергоносії його країна підвищить тарифи майже в півтора разу. Президент республіки додав, що вже розпочато переговори з державами-споживачами туркменського газу щодо зміни суми розрахунку. Нагадаємо, крім України, Туркменія постачає газ у Росію й інші держави.

Тим часом прем’єр Юрій Єхануров у суботу заявив: рішення Туркменії жодним чином не вплине на ціну газу для України. “Щодо наших відносин у постачанні природного газу – немає жодного значення”, – впевнений урядовець. Також він додав, що інформація про підвищення тарифів на туркменське природне паливо неофіційна.

Попри запевнення Єханурова в незмінності закупівельної ціни на газ, актуальною залишається заява представників “РосУкрЕнерго”. Останні переконують, що ціна 95 доларів за тисячу кубометрів газу змінюватиметься, залежно від вартості газу, який купуватимуть у Туркменії. Відомо, що цьогоріч Україна планує спожити 76 мільярдів кубометрів газу, з яких 20 мільярдів – власного виробництва, решта – експорт із Росії та Туркменії.
Наталка Понуркевич

Наверх