На головну

П’ємонт проти столиці?

Вівторок, 20 , 2006 року, № 108 (915)

Учора депутати Львівських міської й обласної рад звернулися до лідерів “помаранчевих” партій і Президента із закликом до порозуміння.

Віталій Грабар, УНІАН.Лідери міських осередків “Нашої України”, БЮТ, УНП, “ПОРИ”, “Свободи” та ПРП наголосили, що відчувають “глибоку тривогу за те, яким буде загальний напрям розвитку нашої держави”, і заявили, що не сприймають “протиприродних політичних альянсів”, не дозволять “зламати довіру народу, твердо виказану на Майдані”, а також вимагають припинити взаємні звинувачення і зосередитися на швидкому й ефективному формуванні органів влади.

Адресатом меседжа міських депутатів, як виявилося, стали не стільки лідери партій, що потрапили до парламенту, скільки Президент України Віктор Ющенко. “Ми більше апелюємо до глави держави, – наголосив Василь Павлюк, керівник фракції “Свобода” у міськраді. – Ми бачимо дерибан посад, дерибан місць. Президент, якого вибрав і підтримав народ, має поставити крапку в цій мишачій гризні”.

Лідери фракцій не знають, чи буде реакція на звернення у “вищих ешелонах”, однак переконані, що таким чином їхня позиція продемонструє підтримку громадськості. “Гадаю, буде ухвалено відповідні рішення та зроблено адекватні висновки, – сказав секретар міської ради Володимир Квурт. – Ми хочемо, щоб наша совість залишилася чистою”.

Найсумнішим серед авторів звернення виглядав голова фракції “Наша Україна” в міській раді Василь Трач, адже саме його сила перемовляється з Партією регіонів, і від успішності цих перемовин залежить подальша доля регіонального представництва нашоукраїнців. “Маємо надію, що переговорний процес між “помаранчевими” силами закінчиться успішно, – наголосив він. – Та все ж, якщо коаліцію створять за участю “Нашої України” та Партії регіонів, для Львівщини це буде дуже серйозним ударом. Ми категорично не сприймаємо такого складу коаліції, тому я не відкидаю ймовірності розколу в наших рядах”.

Попри зацікавлення загальнодержавними “розкладами”, міські райці декларують і те, що будь-яка форма коаліції не вплине на їхню плідну спільну роботу, спрямовану на благо та процвітання Львова.

Обласні депутати не відстали від міських і також звернулися до Президента та своїх київських колег. Щоправда, спершу доля звернення була під загрозою, оскільки могло не вистачити кворуму. Врешті все обійшлося, і 88-ма голосами “за” райці висловили стурбованість ситуацією довкола коаліції та додали, що не сприймають жодної іншої коаліції, крім “помаранчевої”.

Так, за словами бютівця Ігоря Держка, така коаліція, а згодом уряд народної довіри мають розпочати “другий етап помаранчевої революції”. “Якщо ж до влади прийдуть регіонали, то вони вже звідти не підуть ніколи. Партія регіонів асимілює всіх партнерів по об’єднанню. За такої коаліції почнеться згортання демократичних процесів в Україні й відбудеться зміна вектора зовнішньої політики в сторону Кремля”, – переконаний пан Держко. Натомість представник “Нашої України” Степан Кубів на сесії говорив не стільки про коаліцію та її проблеми, скільки про те, що влада має зробити загалом.

Попри одностайність у голосуванні за звернення до Президента, проблеми з його легітимністю таки виникли. Зокрема, голова облради, нашоукраїнець Мирослав Сеник заявив, що деякі підписи депутатів за скликання сесії підроблено. Як приклад він назвав підпис бютівця Івана Деньковича, який на час подання документа перебував у відрядженні. Крім того, як стверджує пан Сеник, частина підписів депутатів фракції БЮТ не була схожа на підписи під присягами депутатів, які він перевіряв особисто. На ці закиди члени БЮТ відповіли, що всі підписи є автентичними, а абсолютно однакові “автографи” поставити неможливо.
Богдан Юрочко,
Роман Рак

Наверх