На головну

Пропагандою по Україні

Середа, 21 , 2006 року, № 109 (916)

Колишній радник президента Росії Владіміра Путіна Андрєй Ілларіонов заявив про масовану пропаганду, яку ведуть у Росії проти України.

В такий спосіб він пояснив нещодавно оприлюднені результати опитування громадської думки росіян. Нагадаємо, згідно з цим дослідженням, лише 10% росіян назвали Україну серед друзів і 27% – серед ворогів, інформує газета “Экономические известия”.

“Очевидно, що це результат нинішньої пропагандистської кампанії російської влади. Але якщо офіційна пропаганда дійсно виявилася настільки впливовою, то ситуація ще гірша, ніж могло видаватися раніше”, – вважає Андрєй Ілларіонов.

На думку російського експерта, нинішні проблеми у відносинах між Україною та Росією полягають не в системній кризі цих відносин. А. Ілларіонов убачає проблему “в злочині проти обох народів тих політичних діячів, які розпалюють ненависть одного народу до іншого”. Щоправда, росіянин дипломатично не назвав, кого саме з політиків має на увазі.

На переконання екс-радника Путіна, спроби погіршити відносини Росії з Україною почалися наприкінці 2004 року, відразу після помаранчевої революції. “Подобається комусь нинішній український Президент чи ні, помиляється він у своїх діях чи робить усе правильно – не має значення. Обране на демократичних виборах керівництво української держави є тим, із ким влада інших країн зобов’язана мати справи, незважаючи на свої емоції та примхи”, – вважає він.

На запитання, чи може сприяти примиренню фігура майбутнього прем’єр-міністра України, пан Ілларіонов відповів: “Примиренню з ким? І хто сварився? Для України, як і для будь-якої іншої держави, озиратися на думку влади іншої країни під час вибору своїх державних службовців було б визнанням того, що країна не є повністю суверенною”.
Л.Г.

Наверх