На головну

Якщо центральна влада не відмовиться від цієї ідеї, в нас будуть великі проблеми

Вівторок, 19 , 2006 року, № 170 (977)

Розмова з Олегом Демківим, начальником головного фінансового управління Львівської облдержадміністрації

фото: Віталій ГрабарНачальник обласного фінуправління Олег Демків не в захопленні від ідеї центральної влади перекласти фінансування частини правоохоронців на регіональні бюджети. Насамперед його не влаштовує сума, яку додають до цього.

Нагадаємо, 8 вересня під час засідання обласної асоціації місцевих рад “Ради Львівщини” саме він повідомив, що, згідно з розрахунковими показниками Міністерства фінансів, у бюджеті Львівської області на 2007 рік має бути передбачено десять мільйонів гривень на утримання дільничних міліціонерів, Державтоінспекції та патрульно-постової служби.

До речі, два роки тому таку ідею вже висували, хоча сума, яку пропонували тоді, була вдвічі більшою. На думку Олега Демківа, якщо місцева влада не відмовиться від цього, то “на нас чекають серйозні проблеми”.

– У нас дуже централізована система формування бюджету. Формуємо бюджет і отримуємо показники з Києва. На місцеву міліцію нам визначили спершу десять мільйонів гривень, однак згодом уточнили показники, тож тепер цифра зросла до 12,5 мільйона гривень. Зауважу, фінансовий ресурс, який додають до передачі повноважень, неадекватний тому, який витрачають на утримання цих структур міліції з Держбюджету, а також неадекватний тій сумі, яка взагалі має бути.

– Як ж сума, за вашими підрахунками, мала б бути адекватною?

– Якщо нам виділяють у межах 10-12 мільйонів гривень, то цю суму слід збільшити вп’ятеро. 50 мільйонів гривень – це мінімальна потреба.

– Ви казали, якщо влада не відмовиться від цієї ідеї, то будуть серйозні проблеми. Уточніть, які саме?

– Наразі не лякатиму проблемами. Ще є три місяці до початку бюджетного року, тож вирішуватимемо це питання. Головна проблема – узгодження позицій центральної та регіональної влади. Нас просто не влаштовує цей фінансовий ресурс. Якщо передавати нам повноваження, то потрібно передавати й відповідні фінанси. Це питання ми гостро ставитимемо під час подальшої розробки бюджету.

– Будете переконувати, щоб на центральному рівні відмовилися від такого кроку?

– Сама ідея передачі фінансування в принципі непогана. Але для цього потрібно достатнє фінансування. Інакше ми будемо змушені перерозподіляти й не відомо де шукати гроші, врізати в інших галузях. А це неправильно. Гадаю, якщо не виділяють необхідного ресурсу, то такої передачі повноважень нам не потрібно. Це буде лише головний біль.
Розмовляв Роман Винарівський

Наверх