На головну

Буш призначив спостерігача

П`ятниця, 12 Листопада, 2004 року, № 208 (532)

ПРЕЗИДЕНТ США Джордж Буш призначив відомого сенатора-республіканця Ричарда Лугара своїм особистим представником на другому турі виборів в Україні

Головним завданням сенатора буде підтримка “вільного та чесного процесу” під час другого туру українських виборів.

– Моя присутність в Україні у такий важливий час покликана також наголосити на підтримці майбутнього України з боку президента Буша, – зазначив Ричард Лугар. – США стурбовані численними порушеннями, зокрема політичним залякуванням і незаконним використанням адміністративних ресурсів у підготовці першого туру українських президентських виборів. Тому США мають намір ретельно простежити за тим, як оберуть лідера держави в другому турі. Підтасовані або незаконні вибори підірвуть позиції України та її керівництва. У нового президента не буде легітимності серед українського народу та світової спільноти.

Він попередив, що нелегітимні вибори негативно позначаться на відносинах між Україною та США.

– У Росії та Білорусі демократичним силам кинуто виклик, і тому Захід повинен присвятити себе забезпеченню вільного та чесного виборчого процесу в Україні, – переконаний представник американського президента. – Це по-справжньому поворотний момент в історії України, який може мати наслідки далеко за її межами.

Наверх