На головну

“Холодна” війна триває

Середа, 14 , 2007 року, № 44 (1090)

Війна в українському футболі між Києвом і Донецьком набирає нових обертів.

Учора на офіційному сайті київського “Динамо” оприлюднили заяву керівництва клубу щодо міркувань, озвучених у програмі “Футбольний вікенд” на ТРК “Україна”.

Текст заяви: “У неділю, 11 березня, ведучий телевізійної програми “Футбольний вікенд” на телеканалі “Україна” допустив висловлювання, які зачіпають честь і гідність футбольного клубу “Динамо” (Київ) і перебувають на межі образи історії клубу, що є основою історії всього українського футболу. У полемічному запалі журналіст переплутав критику на адресу окремих подій останніх турів чемпіонату України, на яку він має повне право, із грубими нападками, які межують з образами.

Намагаючись знайти в діях футбольних арбітрів злий намір і прямо вказуючи на те, що цей намір іде від керівників Федерації футболу України та футбольного клубу “Динамо”, ведучий програми “Футбольний вікенд” пов’язав це з 80-річчям “Динамо”, яке не має стосунку до подій нинішнього чемпіонату. Журналіст спробував спонукати телеглядачів до думки про те, що успіхів київського “Динамо” досягнено не на футбольному полі, а поза ним, що не має нічого спільного з дійсністю.

Керівництво футбольного клубу “Динамо”, ветерани команди, які не одне десятиліття служили й служать далі нашому футболу, хочуть нагадати критично налаштованому журналістові, що історію “Динамо” створювало не одне покоління людей, багатьох із яких уже немає серед нас. Ця історія належить не тільки київській футбольній команді, а й усьому нашому футболу. Цю історію разом створювали найкращі футболісти і тренери України всіх часів. Історія “Динамо” нерозривно пов’язана з історією інших футбольних клубів України, зокрема донецького “Шахтаря”. Поборюючи одне одного на футбольному полі, гравці й тренери не одного покоління встигали грати й працювати й у “Шахтарі”, й у “Динамо”. Достатньо згадати імена Олега Ошенкова, Валерія Лобановського, Олега Базилевича, Анатолія Конькова, Віктора Чанова, Сергія Реброва та багатьох інших футболістів, які приносили славу київському та донецькому футболу своєю грою й тренерською думкою.

80-річчя київського “Динамо”, як і нещодавнє сімдесятиріччя донецького “Шахтаря”, – це не свято для групи людей, які працюють сьогодні в цих клубах. Це наша спільна історія, якою ми всі законно пишаємося та яку намагаємося помножити новими перемогами на футбольному полі.

Чи розуміють це журналісти програми “Футбольний вікенд” і ті, хто формує хід їхніх думок у відому сторону? Чи розуміють вони, що, ображаючи історію київського “Динамо”, вони ображають увесь наш футбол?

Футбольний клуб “Динамо” сподівається, що надалі критика, що звучить у футбольних телепрограмах ТРК “Україна”, буде аргументованою й обґрунтованою, побудованою на фактах, а не на домислах. Ми згодні з журналістами в тому, що перемог у футболі не можна домагатися будь-якою ціною. Це стосується всіх без винятку учасників футбольного процесу. У тому числі журналістів, які повинні застосувати цей принцип насамперед до себе, не опускаючись до вигадок і образ.

Київське “Динамо” гідно відзначить свій 80-річний ювілей. За ці вісімдесят років у команди були важкі й дуже важкі часи. Команда не раз зазнавала нападок. Тренерів “Динамо”, зокрема й великого Валерія Лобановського, окремі журналісти теж свого часу звинувачували в усіх гріхах. Але “Динамо” завжди справлялося із цими труднощами, відповідаючи на домисли й образи новими перемогами, які назавжди залишилися в історії футболу. Так буде й нині”.

Коли здавали номер до друку, ТРК “Україна” готувала власне звернення щодо заяви київського клубу. Шеф-редактор спортивних новин і ведучий “Футбольного вікенду” Олександр Денисов у коментарі “Газеті” зазначив, що мовчання з їхнього боку буде дорівнювати згоді із заявами “Динамо”, тому вони не сидітимуть склавши руки.
Андрій Левківський

Наверх