На головну

На тему Курбаса

Середа, 14 , 2007 року, № 44 (1090)

З огляду на 120-ліття видатного українського режисера Леся Курбаса та 70-ті роковини від часу його розстрілу на Соловках,

саме цю непересічну особистість обрали за тему Другого симпозіуму монументальної пластики “Бернарденгарден-2007”, що його влітку проведе Український музей модерного мистецтва (в народі - Музей ідей) в особі його керівника Олеся Дзиндри.

Властиво, мова про конкурс на найкращу містобудівельну синтетичну ідею, яка, за словами Олеся Дзиндри, має формалізувати образ режисера в середовищі вулиці Валової. Саме в такий спосіб Музей ідей відгукнувся на пропозицію Львівського національного університету імені Івана Франка встановити пам’ятник Лесю Курбасу біля одного з університетських корпусів.

Цікаво те, що конкурс, до участі в якому вже зголосився перший учасник (щоправда, з-за кордону), не обмежує митців у польотах творчої думки. Він покликаний засвідчити, чи готові сучасні художники по-новому вирішувати монументальні проблеми в історичній забудові, подекуди використовуючи нетрадиційні для такої сфери засоби.

Пан Дзиндра вважає, що навіть коли всі проекти будуть невдалими, це все одно матиме свій позитивний вислід: ми, нарешті, побачимо, яким є рівень сучасної монументалістики та в якому напрямі рухатися далі.
Ярина Коваль

Наверх