На головну

Бронзова засмага за три дні

Середа, 18 , 2007 року, № 66 (136)

Нарешті дочекалися весни, тепла.

Тепер можна скинути куртки й одягти блузки, маєчки з глибокими вирізами, міні-спідниці. Проте не всі відразу наважуються перейти на весняний відкритий одяг, значна частина жінок комплексує через… білизну шкіри, яка інколи має синюшний відтінок.

Чекати, поки шкіра за якийсь час засмагне, більшість із них не хочуть, бо красивими та привабливими прагнуть бути вже, тому біжать до солярію.

Наскільки безпечні для шкіри відвідини солярію? Кому він категорично протипоказаний? Як уникнути найпоширеніших помилок? Із читачами “Газети” ділиться секретами лікар косметолог-дерматолог Леся Білик.

Дівчина-смуглянка

– Щодо солярію існують різні, інколи абсолютно протилежні думки. Я – його прихильниця, – каже Леся Євгенівна, – оскільки ультрафіолет дуже корисний. Під його дією в організмі виробляється вітамін D, гормони щастя, які є порятунком для виснаженої за зиму шкіри. Окрім того, є деякі шкірні захворювання, скажімо, вугрі, себорея, псоріаз, на які ультрафіолетові промені впливають позитивно. Солярій – хороша річ, але за однієї умови: в ньому дотримуються вимог, а у відвідувача є відчуття міри.

За словами косметолога Лесі Білик, під кожного відвідувача в солярії мають розробляти індивідуальну програму, в котрій повинні врахувати фототип шкіри, бажаний відтінок (легкий чи бронзову засмагу), якої потужності мають бути лампи, які фільтри тощо. Кожного клієнта спершу мусить оглянути фахівець. Якщо ви заходите в солярій, і там просто запитують: “Вам скільки хвилин?”, розвертайтеся та йдіть геть – тут працюють непрофесіонали. У Львові є багато соляріїв, але не в усіх кваліфікований підхід: не визначають типу шкіри, в деяких застарілі лампи, погані фільтри тощо.

Скільки має тривати сеанс? Загальну пораду дати важко, бо це залежить від багатьох чинників: типу шкіри, потужності ламп тощо. Але всі без винятку слід починати з нетривалих сеансів, а тоді поступово збільшувати час. Особливо обережними мають бути жінки зі світлою шкірою. Людина в солярії має почуватися так, як під час засмаги під сонячними променями з шостої до дев’ятої ранку: дія на шкіру має бути м’якою, лагідною і приємною.

Скільки треба прийняти сеансів? Тут також усе індивідуально. Знову ж, важливу роль відіграє тип шкіри й те, який результат хочете отримати. Аби позбутися блідо-синюватого вигляду шкіри, достатньо буде трьох сеансів через день-два. Коли ж жінка прагне стати “шоколадним зайцем”, доведеться витратити більше часу, хоча сильна засмага радше шкідлива, ніж корисна для шкіри.

Як краще: вертикально чи горизонтально?

Деякі жінки стверджують, що засмага у вертикальному положенні інтенсивніша та тримається довше. Однак це не так, каже Леся Євгенівна, хоча деякі відмінності між вертикальною та горизонтальною формою солярію є. Скажімо, не кожна жінка відважиться роздягненою лягати на поверхню, на якій декілька хвилин тому лежала незнайома людина, хоча після кожного відвідувача цю поверхню мусять ретельно дезінфікувати. Тож такі клієнтки обирають вертикальне положення. Воно дає рівномірну засмагу, бо в горизонтальному положенні деякі частини тіла – лопатки, сідниці, на яких лежить відвідувач, засмагають гірше. Проте у вертикальному положенні не кожен може “ловити кайф”, бо непросто стояти з піднятими руками протягом десяти хвилин.

Щонайменше за годину перед відвідуванням солярію, радить косметолог, не варто приймати душ і митися милом. Під час засмагання на голову потрібно одягнути шапочку, щоб не пересушити волосся. Макіяж обов’язково зняти, бо інакше засмага обличчя буде нерівномірною. Сонцезахисні креми в солярії не потрібні – їх роль виконують спеціальні фільтри, встановлені в апараті, а ось зволожуючі креми після солярію конче знадобляться.

Спреї – краще, ніж крем-пудра

Проте є жінки, яким бракує часу на декілька відвідувань солярію або стан здоров’я шкіри не дозволяє підставляти тіло ультрафіолетовим променям, а обставини складаються так (вечірка у відкритій сукні), що бронзову засмагу необхідно мати вже й негайно. До речі, якщо тіло вкрите великою кількістю родимок, або є невуси, папіломи й інші захворювання шкіри, а також гіпертонія, варикоз, чи жінка вагітна або годує грудьми – солярій протипоказаний. Але для них є інший вихід – можна скористатися засобами “Автозасмага”. Їх у продажу надзвичайно багато. Креми, на думку Лесі Євгенівни, все-таки містять хімічні речовини, що не є корисним для шкіри. Чимало жінок скаржаться, що деякі креми лягають на тіло нерівномірно. Це ознака того, що, можливо, в них сплив термін реалізації, або якість не дуже висока, або у шкіри жінки порушена епітелізація. Креми треба наносити на вологе тіло (перед цим нанести зволожуючий крем). Проте найкраще користуватися спреями, виготовленими на фіто- чи гомеопатичній основі. Вони рівномірно лягають на тіло й тримаються до десяти днів. У салонах їх наносять навіть на обличчя – це значно краще, ніж крем-пудра, бо під ними шкіра дихає та виглядає природно. Щоправда, й вони мають недоліки – після них не відразу одягнеш світлий одяг – залишаться сліди.
Олександра Баландюх

Наверх