На головну

ДонКіхот українського масштабу

П`ятниця, 15 , 2007 року, № 101 (1352)

У вівторок виконком ФФУ затвердив рішення Центральної ради ПФЛ про ліміт на легіонерів наступного сезону.

В новому сезоні у складі однієї команди вищої ліги одночасно на полі може бути не більш ніж сім іноземців, у складі команди першої ліги – максимально троє.

При цьому виконком ФФУ скасував рішення Центральної ради ПФЛ про ліміт на іноземців у турнірі дублерів. Розглядали пропозицію про жорсткість ліміту на іноземців на сезон 2008/2009 до шести осіб, але це питання так і не поставили на голосування. Його розглядатимуть під час наступного міжсезоння.

Окрім того, виконком ФФУ залишив чинним податок на заявку командами кожного нового легіонера, проти якого раніше виступила більшість клубів вищої ліги. Цей податок, як і раніше, становить 15000 доларів за кожного нового заявленого іноземця.

Отже, рішення ухвалено. Попри доволі неоднозначне ставлення до цього з боку деяких клубів, воно пройшло всі інстанції та остаточно сформувалося. Проте в одного з найбільш одіозного останнім часом футбольного функціонера, віце-президента донецького “Металурга” Дмитра Селюка щодо цього власна думка і, схоже, змінювати її він не має наміру. В інтерв’ю клубному сайту пан Селюк зазначив, що рішення виконкому ФФУ оскаржуватимуть у суді, і це при тому, що Федерація заборонила вирішувати футбольні питання у цивільних судах: “Федерація футболу – громадська організація і вводить у регламент обмеження щодо звернень до суду. Ви можете собі уявити ситуацію, щоб керівник будь-якого підприємства забороняв своїм працівникам звертатися до суду? Тоді для чого потрібна Конституція, у якій чітко зазначено, що будь-яка людина має право на захист своїх інтересів? Чому Федерація й виконком не хочуть працювати в правовому полі? Чому б не вирішити все згідно із законом? Приміром, хтось виграв справу – інший зобов’язаний виконувати рішення суду”. Крім того, віце-президента “Металурга” обурює той факт, що ФФУ залишила податок на легіонерів, а також вважає, що Федерація узурпувала владу в українському футболі.

“ФФУ просто наплювала на всіх: президенти клубів говорять про одне – скасувати рабський збір, а члени виконкому залишають цей збір, якого немає ніде в Європі. А Олександр Бандурко вкотре говорить дурість, мовляв, уже є план підготовки юнацьких збірних на майбутній рік, – каже Д. Селюк. – Схоже, він знає, скільки буде нових іноземців у чемпіонаті України. На мій погляд, це свідчить, що Федерація футболу повністю узурпувала владу, і їй на все наплювати. Президенти клубів – значимі фігури не тільки в економічному й політичному житті країни, а їхня думка не цікавить нікого. Навіщо збирати керівників клубів – усе вирішують члени виконкому. Вони ігнорують футбольні клуби, які своїми відрахуваннями утримують ПФЛ і ФФУ”.

Дмитро Селюк переконує, що УЄФА дозволяє учасникам єврокубків мати трьох футболістів, вихованих у клубі, а для інших команд це не обов’язково. Ще є обмеження за списком гравців – 25 футболістів. “Якщо в президента клубу є можливість виплачувати зарплату гравцям, то чому вони не можуть бути залучені в команді? У нас є гравці, в яких тривалі контракти, і ми зобов’язані з ними поводитися по-людськи”, – стверджує віце-президент донецького “Металурга”.

Ще одним моментом, який переповнює чашу терпіння Д. Селюка, стало ймовірне продовження повноважень до 2012 року керівників Федерації: “Це показник не тільки узурпації влади, а й нахабності людей. Та й ПФЛ на чолі з паном Сафіулліним, який дискредитує орган, не спроможний відстояти клуби. Тільки й могли, що вдвічі збільшити заявочний внесок, а з календарем ті самі проблеми. Тож у нашому футболі повний безлад. Сумно дивитися на український футбол”.

Перший віце-президент ФФУ Олександр Бандурко в розмові з журналістом “Газети” зазначив, що Дмитро Селюк узагалі не має права підписуватися як віце-президент донецького “Металурга”. “У клубі він не працює. Там немає ні його трудової книжки, ні заяви з проханням прийняти його на роботу, – каже Олександр Іванович. – Утім він підписує багатомільйонні контракти футболістів й апелює до Конституції України. Але як він це може робити, якщо пан Селюк в Україні не живе? Тож те, що він погрожує судовим позовом, ще нічого не означає. Нехай спершу стане президентом “Металурга”. А людина, яка не працює в клубі, не може подавати від його імені позови”.

Якщо Дмитрові Селюку все-таки вдасться від імені донецького “Металурга” подати судовий позов у цивільний суд, то наслідки, за словами Олександра Бандурка, можуть бути непередбачуваними. Адже ФІФА й УЄФА проти вирішення футбольних суперечок у цивільних судах. “Наприкінці травня в Цюріху внесли доповнення до статуту УЄФА та ФІФА. У цих доповненнях ідеться вже не про рекомендації, а про заборону звертання суб’єктів футболу в суди загальної юрисдикції. Для цього необхідно спершу отримати відповідь від органів спортивного правосуддя”, – каже О. Бандурко.

Перший віце-президент ФФУ повідомив “Газету”, що донецький “Металург” ризикує втратити ліцензію. Якщо “Металург” справді подасть судовий позов, то це питання розглядатиме атестаційна комісія Федерації.

“Я сьогодні спілкувався з Дмитром Селюком. Відверто йому сказав, що не зрозумів суті претензій, – розповів “Газеті” президент Професійної футбольної ліги Равіль Сафіуллін. – Він звинувачує мене в тому, що не відстоюю інтересів професійних клубів. Ми з вами часто спілкуємося, і ви знаєте, що мені важко перебороти під час голосування інших членів виконкому. Ви ж знаєте, як відбувається це засідання, його атмосферу. Я пропонував скасувати податок на легіонерів, але ухвалили інше рішення. Клуби впродовж трьох місяців працювали над календарем чемпіонату, а напередодні засідання виконкому отримали інший календар”.

Равіль Сафіуллін стверджує, що ФФУ під час ухвалення рішень не враховує пропозицій професійних клубів. Наприкінці листопада минулого року вперше в історії українських клубів провели збори президентів клубів вищої ліги. На цій нараді створили робочу групу, завданням якої було реорганізувати національний чемпіонат. У березні 2007 року мала відбутися друга “президентська” нарада. Але через конфронтацію президента Федерації футболу Донеччини Бориса Колесникова із президентом ФФУ Григорієм Суркісом прийняли рішення відтермінувати проведення цих зборів. Згодом, за словами президента ПФЛ, зустріч не відбулася через складну політичну ситуацію в державі. Равіль Сафович переконаний, що президентам удасться реорганізувати український футбол і таким чином змусити ФФУ зважати на їхню думку.
Гліб Ваколюк, Андрій Левківський

Наверх