На головну

Академія мистецтв – без важливого проректора

Понеділок, 09 , 2007 року, № 115 (185)

Як стало відомо “Газеті”, Львівська національна академія мистецтв залишилася без проректора з наукової роботи: відомий мистецтвознавець, ініціатор й організатор Інформаційно-мистецького центру ЛНАМ професор Орест Голубець пішов із цієї посади.

Орест Голубець (фото: ЗІК)

Оскільки пан Голубець у львівському мистецькому середовищі особа відома, новина швидко поширилася містом, породивши чимало пліток і припущень.

Ми ж вирішили поцікавитися, як виглядає ситуація насправді. “Життя побудоване в такий спосіб, що все завжди має свій початок і свій кінець, – сказав Орест Голубець. – Завершився термін мого перебування на посаді проректора, а відтак продовжую працю в академії вже тільки як її професор. Те, що не працюватиму проректором, аж ніяк не означає, що зміняться мої вподобання, пріоритети в сприйнятті львівського мистецького середовища та розуміння перспектив його розвитку.

Інформаційно-мистецький центр, який півтора року тому створили в нашій академії і який очолюю, діятиме далі. Бо маємо чимало цікавих планів та ідей, окремі з яких втілюємо, а інші будемо реалізовувати вже незабаром. І головне, що зобов’язує наш центр до подальшої праці, – це велика кількість студентів (понад 50 осіб), уже об’єднаних у нашому активі. Причому це творчий актив не лише Академії мистецтв, а й Академії друкарства і частково Львівського мистецького коледжу. В наших планах – об’єднання студентів мистецьких ВНЗ Західного регіону по всіх тих напрямках діяльності, які започаткували. Дуже важливим для себе завданням бачу не припиняти роботи з надання студентам (зокрема зі сходу України) можливостей стати учасниками міжнародних пленерів, які відбуваються за кордоном. Не приховую, що тут ми сповідували певну ідеологію, щоб, з одного боку, розширювати поле зору цих студентів, а з іншого – показувати, які ми є, та розширювати можливості розвитку мистецтва й у нас, і в сусідніх державах.

Окрім роботи в центрі, маю також особисті творчі плани. Зокрема, завершити працю над нарисами з історії українського мистецтва ХХ століття. З одного боку, вона об’єднає наш досвід роботи, мій особистий життєвий досвід, стане необхідною даниною пам’яті тим видатним творчим особистостям, які були опорою львівського мистецького середовища і яких мені випало щастя знати. А з іншого, сподіваюся, виявиться потрібною для розуміння мистецтва України ХХ століття”.

Наразі “Газеті” не вдалося з’ясувати, хто обійме посаду проректора з наукової роботи Львівської національної академії мистецтв замість Ореста Голубця. З огляду на літо, не виключено, що це буде відомо лише після початку нового навчального року.
Ярина Коваль

Наверх