На головну

Французи наразі не по зубах

Понеділок, 30 , 2007 року, № 130 (200)

Одеський “Чорноморець” не зумів пробитися в Кубок УЄФА, поступившись у третьому раунді кубка Інтертото французькому “Лансу”.

У всіх передматчевих інтерв’ю наші футболісти говорили, що необхідно забити першими. А наставник одеситів Віталій Шевченко був налаштований оптимістично: “Не думаю, що “Ланс” змінить гру, тим паче, що для Калу (новобранець “Ланса”, – “Газета”) це може бути тільки перший поєдинок у новій команді. Вважаю, французи більше атакуватимуть. І хоча маємо важкий графік, хочемо зіграти добре. А хвилювання є перед кожною зустріччю, якщо футболісти не виходять на поле відбувати номер”.

На стадіоні “Фелікс Боллар” одеситам удалося швидко побороти стартове занепокоєння й навіть забити важливий швидкий гол. Однак для перемоги виявилося недостатньо успішного удару Венглинського. “Ланс” відігрався, вийшов уперед і домігся перемоги, підтвердивши свій рівень, хоча все могло б скластися інакше, якби арбітр призначив пенальті у ворота господарів на самому початку другого тайму за порушення правил проти Полтавця.

А починалося все дуже добре. Практично перша справжня атака призвела до гола у ворота “Ланса”. Кулібалі негостинно повівся з Даниловським, Шищенко навісив зі штрафного, і Венглинський переправив м’яч у ворота.

Французька команда швидко оговталася від цього удару, і вже через сім хвилин один із винуватців першого пропущеного гола Адама Кулібалі переграв захисників “Чорноморця” в повітрі та зрівняв рахунок. Після цього гру цілком можна було назвати рівною, і хоча м’ячем частіше володіли господарі, але “моряки” за першої ж нагоди намагалися контратакувати. Зокрема, Венглинський мав шанс, але захисники та воротар зупинили форварда настільки брутально, що після цього Олегові надавали допомогу.

Ну, а на 40-й хвилині “Ланс” забив удруге. Акале переграв на правому фланзі Шандрука і прицільно пробив у кут воріт.

Після перерви на поле вийшли Белецький і Полтавець, другий міг одразу ж відзначитися голом: Венглинський виконав передачу, і Валентин вийшов віч-на-віч, після паузи проштовхнув м’яч повз голкіпера Руньє, а той зачепив одесита рукою. Замість пенальті німецький арбітр показав Полтавцю жовту картку за симуляцію.

Цей момент негативно вплинув на “моряків”. Французи заволоділи ініціативою та почали створювати небезпечні ситуації біля воріт “Чорноморця”. Після удару Бонавентура Калу Руденко врятував команду, але на 73-й хвилині французи таки забили втретє. Калу виступив у ролі асистента, а Акале оформив дубль.

На цьому гра була, по суті, зроблена, в час, що залишився, нічого особливо не відбулося. Вкотре французький інтертотівський бар’єр виявився для українських клубів нездоланним.

Щодо решти матчів, то англійський “Блекберн” спокійно завоював право грати в другому відбірному раунді Кубка УЄФА, перемігши в третьому раунді Кубка Інтертото литовську “Ветру”. Після гостьової перемоги з рахунком 2:0 англійці вдома впоралися із суперником з іще суттєвішою перевагою (4:0).

Італійська “Сампдорія” доклала мінімум зусиль, щоб здолати болгарський клуб “Черно море”. І в гостях, і вдома італійцям для перемог вистачило одного забитого м’яча.

По-різному виступили два румунські клуби, які свого часу вдома з однаковим рахунком 2:1 здолали “Трабзонспор” та “Атлетіко”. Якщо “Оцелул” у Туреччині обіграв суперника (2:1), то “Глорія” в Іспанії поступилася з мінімальним рахунком і віддала право виступати в Кубку УЄФА.