На головну

Луґовой стане недоторканним

Вівторок, 18 , 2007 року, № 165 (235)

Основний фігурант у справі вбивства колишнього співробітника ФСБ Росії Алєксандра Літвінєнка Андрєй Луґовой став другим номером у виборчому списку Ліберально-демократичної партії Росії (ЛДПР).

Луґовой буде правою рукою Жиріновского (фото: АР)

Про це в понеділок на загальних зборах цієї політичної сили заявив лідер ліберал-демократів Владімір Жиріновскій, повідомляє “Інтерфакс”.

За його словами, до першої трійки передвиборного списку під №1 увійшло ім’я самого Жиріновского, під №2 – скандального підприємця Андрєя Луґового, якого Британія підозрює в убивстві Літвінєнка, а під №3 – сина Жиріновского – Іґоря Лєбєдєва, керівника думської фракції ЛДПР.

А. Луґовой, щоправда, не є членом ЛДПР, але Жиріновскій обіцяє, що той вступить до її лав: “Вступить, обов’язково вступить. Усі, хто є в нашому списку, повинні бути членами партії”, – сказав лідер ліберал-демократів. Коментуючи це своє рішення, В. Жиріновскій висловив сподівання, що Луґовой – “хороше доповнення до кадрового складу”. Луґовой, додав політик, перебуває “на вістрі конфлікту між Росією та її історичним супротивником”, яким, на думку Жиріновского, разом зі США є і Великобританія. “Ми не втручаємося в справи інших країн і не дозволимо нікому втручатися в справи Росії”, – сказав Жиріновскій на захист Луґового. Офіційно список кандидатів партії на виборах, призначених на 2 грудня, опублікують уже найближчими днями за підсумками з’їзду ЛДПР.

Варто зазначити, якщо А. Луґовой пройде в Думу, то отримає депутатський імунітет, що захищатиме його від арешту в Росії. Водночас заступник голови комітету Держдуми з питань безпеки Віктор Ільюхін каже, якщо провину пана Луґового доведуть, депутати голосуванням можуть позбавити його недоторканності.

При цьому міжнародні ЗМІ переконані, що такий “шлюб із розрахунку” вигідний і ЛДПР, і Луґовому. ЛДПР за допомогою скандального підприємця планує подолати семивідсотковий бар’єр для проходження в Держдуму, а Луґовой отримає депутатську недоторканність і стане недосяжним для органів юстиції.

Нагадаємо, Королівська прокурорська служба Великобританії офіційно назвала Луґового головним підозрюваним у вбивстві колишнього співробітника ФСБ Алєксандра Літвінєнка, який помер торік у листопаді в Лондоні. Згодом слідство встановило, що колишнього російського шпигуна отруїли радіоактивним полонієм-210. Російська владна верхівка відхилила британський запит про видачу Луґового, але висловила принципову готовність судити його на батьківщині. Відмова Росії видати А. Луґового призвела до висилки чотирьох російських дипломатів із Лондона та “вигнання” британських дипломатів із Москви. Сам Луґовой заперечує свою причетність до загибелі Літвінєнка.

Юлія Ожиївська

Наверх