На головну

Композитор із душею дитини

Середа, 10 Жовтня, 2007 року, № 181 (251)

Кажуть, що писання для дітей вимагає особливого обдарування – потрібно не лише плекати в собі світ дитинства, а й зуміти донести його до наймолодшої публіки.

Львівському композитору Сергію Петросяну вдалося видати сім книжок дитячих пісень. Вірменин за походженням, який народився у Тбілісі (Грузія), Сергій Петросян уже понад 40 років живе і створює музику у Львові.

Співпраця Сергія Петросяна та Віри Соломіної (Винар), яка є керівником театру “Погулянка” в ЦТДЮГ, розпочалася в перші роки незалежності України. Завдяки зусиллям театрального діяча Мирона Лукавецького, Віри Соломіної та Сергія Петросяна було створено програму “Гуляй, Погулянко”. Згодом ці талановиті люди разом створили низку чудових музичних творів: мюзикли “Про Львів та львів’ян”, “Живи, ялинко”, пісні “Бабця-бабуся”, “Мамині казки”, “Соколята”, телепередачу “День ангела”.

Тексти багатьох пісень Сергія Петросяна пише Віра Соломіна, а аранжуванням займається Роман Рак. Упродовж багатьох років Сергій Петросян співпрацював із Ганною Канич, Миколою Петренком, Галиною Олійник та іншими митцями. Його пісні виконували Оксана Кровицька, яка тепер мешкає в США, Ігор Кушплер, Богдан Косопуд, Степан Степан, Назар Савко. Вони здобували перемогу на всеукраїнських та обласних фестивалях пісні, як-от: “Молода Галичина”, “На крилах дитинства”, “Цвіт папороті”, “Різдвяні канікули”.

Нещодавно Сергієві Петросяну виповнилося 75 років. До цього ювілею керівник музичного театру-студії “Погулянка” Віра Соломіна разом зі своїми учнями підготували концерт із творів композитора, що відбудеться 12 жовтня (о 17.00) у Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини.
Галина Палажій

Наверх