На головну

Ціна СОТ

П`ятниця, 16 Листопада, 2007 року, № 208 (278)

Цей тиждень ознаменувався завершенням дуже довгих і втомливих переговорів із Киргизією. Відтак Україна підписала з цією державою двосторонній протокол про постачання на ринки товарів і послуг – власне, з усіма іншими країнами, що входять до СОТ, таких проблем не було.

Однак це не означає, що киргизи пробачили Україні всі борги. Навпаки, Україна планує виділити Киргизстану гуманітарну допомогу на суму 138 млн. грн. (27,3 млн. дол.), що відповідає розміру фінансових претензій Бішкека до Києва, нібито борг, що виник під час виходу України з рублевої зони. Хоча цей борг українська сторона офіційно не визнає, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Українська сторона заявляла, що не має жодного підтвердження стосовно боргу розміром 27 млн. дол., про який говорить Бішкек, і навіть у разі його існування не визнає борг державним, вважаючи неправильним внесення цього питання в переговори в рамках СОТ.

Однак досі не зрозуміло – коли ж можемо очікувати остаточного входження до Світової організації торгівлі? “Усі процедурні моменти знято”, – вважає Президент Віктор Ющенко. Він упевнений, що на наступній Раді СОТ, яка відбудеться 15-20 грудня, Україну офіційно приймуть у цю організацію.
Підготувала Наталка Вишневецька

Наверх