На головну

“Синьо-жовті” провалили іспит чемпіонам

Понеділок, 19 Листопада, 2007 року, № 209 (279)

Збірна України з футзалу розпочала виступи на чемпіонаті Європи, який відбувається в Португалії, з поразки.

Хаві Родрігес вітає Марсело (ліворуч). Фото: uefa.comКоманда Геннадія Лисенчука у стартовому поєдинку з рахунком 6:2 поступилася чинному чемпіонові світу та Європи – команді Іспанії.

Іспанці ще до перерви двічі розписалися у воротах українців. Щоправда, зусиллями Сергія Чепорнюка нашій збірній удалося відквитати гол. Згодом через дві жовті картки з поля вилучили Хаві Есеверрі. Але команда Геннадія Лисенчука не скористалася 90-секундною перевагою в гравця, хоча в одному епізоді лише впевнена гра Амадо врятувала іспанців від неминучого гола. У другому таймі той-таки Чепорнюк зрівняв рахунок – 2:2. Як не прикро, але більше українська команда забити не змогла. Натомість піренейці відвантажили “синьо-жовтим” іще чотири м’ячі – 6:2. У переможців дубль – в активі Марсело. Отже, українці зазнали п’ятої поразки від іспанців у рамках чотирьох чемпіонатів Європи. “Поступилися класній команді, чемпіонові світу. Але все-таки шкода, я вірив, що можемо зіграти внічию й навіть перемогти, – сказав після гри наставник збірної Геннадій Лисенчук. – Щоправда, був період, коли ми втратили контроль над ситуацією. Припустилися низки помилок, яких не можна допускати в протистояннях із таким суперником. Зрівнявши рахунок, ми мали відразу ж забивати третій гол, але натомість пропустили контратаку, а потім дозволили забити нам іще тричі. Ми програли матч, але не чемпіонат. Зробимо все, що зможемо, щоб здолати Росію та Сербію, тому що налаштовані на медалі. Я завжди вважав, що наші досвідчені гравці покажуть молоді, як треба перемагати на такому рівні. Однак воротар і капітан допустили дві великі помилки, яких не повинно бути на такому турнірі. Коли іспанці залишилися вчотирьох, під час перерви я сказав команді, що мусимо забити. На жаль, ми не завдали жодного удару. Не можу зрозуміти, що сталося”.

Окрім іспанців, в одній групі з українцями перебувають збірні Росії та Сербії. Наші північні сусіди є срібними призерами попередньої першості. Утім в очному протистоянні з фаворитом серби, яких фахівці зараховували до потенційних аутсайдерів, не знітилися й могли навіть перемогти. Вирвати перемогу росіянам вдалося значною мірою завдяки зусиллям натуралізованого бразильця Сіріло. У чемпіонаті Росії, на відміну від українського, давно обжилися бразильці. Декому з них зробили фінансово вигідні пропозиції змінити громадянство. Відтак у Португалії у складі збірної Росії грають Сіріло та Пеле Джуніор. Завдяки двом влучним ударам першого з них росіяни в зустрічі із Сербією швидко повели в рахунку. Але невдовзі шанси вирівнялися – 3:3. Завдяки зусиллям того самого Сіріло та Владіслава Шаяхмєтова віце-чемпіони Європи таки здобули три очки. Наступний поєдинок Україна зіграє проти росіян 19 листопада.