На головну

Світу потрібні цікаві бізнес-ідеї

Понеділок, 10 Грудня, 2007 року, № 224 (294)

Розмова з Ігорем Губілітом, керівником Інституту громадського лідерства

Архів Ігоря ГубілітаІнститут Громадського Лідерства посідає особливе місце серед громадських організацій Львова. Цей некомерційний навчальний заклад уже кілька років поспіль працює з активною молоддю і, зважаючи на назву, намагається виховати з неї лідерів – керівників громадських організацій, молодіжних осередків політичних партій тощо. Із наступного року ІГЛ має намір запровадити такі ж курси “молодого бійця” для бізнесменів-початківців.

Докладніше про це – в розмові з Ігорем Губілітом, керівником ІГЛ.

– Уже з назви очевидно, що ви скеровані передовсім на роботу з громадськістю. Чому в такому разі вирішили додати бізнесовий напрямок?

– Насамперед громадський напрямок – це найближче мені й найближче тим людям, з якими працюємо, адже наша мета – пробудити громадськість, активних людей, щоб вони могли втілити свої думки, мрії та задуми, знали, якими способами ефективно та якісно реалізовувати їх. Ми не конкуруватимемо з бізнес-школами, оскільки працюватимемо з молоддю, яка лише планує займатися бізнесом і має потребу в початкових знаннях. Для молоді, яка в нас навчається, вже ввели спеціальний предмет “Фінансова незалежність”. Студенти дізнаються, як заробляти гроші, як ефективно використовувати їх, заощаджувати, інвестувати, правильно мислити, як бути благодійником тощо. Але наразі цей акцент не є головним, це лише одна зі складових програми. А наступного року додамо новий напрям діяльності, розрахований саме на тих, кому близькі поняття підприємливість і підприємництво. Власне, це буде ще один напрям діяльності нашої організації, де навчатимуться ті, хто має бажання в майбутньому займатися бізнесом і має відповідний талант до цього.

– Для чого менеджерам громадських організацій бути багатими?

– Не говорив би про поняття “багатий”, мені ближче “заможний”. Про запровадження такої дисципліни ми вже давно мріяли, адже бідна людина в житті нічого не досягне. Вона не зможе самореалізуватися, ефективно проявити себе. На мою думку, громадські лідери повинні бути заможними. Не хочу сказати, що вони повинні стати олігархами, але бути заможним зобов’язана кожна мисляча людина. Залучаємо викладачів, які надихали б людей на працю, насамперед над собою. Головне ж завдання нашого курсу – пояснити, що треба займатись улюбленою справою, адже лише її можна робити якісно і з приємністю.

– Яким буде бізнес-навчання?

– Не вигадуватимемо нічого надзвичайного, просто ті навчальні технології, які використовуємо для громадського сектора, перенесемо на бізнес-сектор. Школа для підприємців-початківців буде спрямована на тих, хто хоче дізнатися більше про бізнес, цю інформацію цікаво подаватимуть, у формі тренінгів, бізнес-ігор, вона складатиме систему. Організуємо цю школу спільно з владою та бізнесом. Зрозуміло, це вимагатиме певного часу і грошей. Оскільки ми – громадська організація, маємо небагато фінансових можливостей. Ми надамо людей, які опікуватимуться цим проектом, а фінанси залучимо з Львівської міської ради та бізнес-структур, найімовірніше, з якогось банку.

– Ви говорили про те, що насамперед суспільству потрібні лідери. Чи можуть із власне громадських лідерів вирости успішні підприємці?

– Якщо простежити життєві шляхи наших випускників, можна побачити, що вони працюють у різних сферах – є керівниками громадських організацій, менеджерами, викладачами, бізнесменами, науковцями, програмістами. Якщо виховаємо за всі роки діяльності принаймні з десяток лідерів, ефективних менеджерів, цього буде достатньо. Уважаю, що роль особистості в історії більша, ніж роль випадку, і людина, яка потрапляє в потрібний час у потрібне місце, може змінити хід історії, тим паче в наш сприятливий час. Багато наших випускників із громадської роботи йдуть у бізнес, частина бізнесменів виконує громадську роботу, це взаємопов’язані речі. Закони бізнесу та громадської діяльності дуже прості й у дечому навіть спільні.

– Наскільки молодь здатна продукувати нові бізнес-ідеї, які можна успішно реалізувати?

– Спілкуючись із молоддю, я побачив, що цих ідей насправді дуже багато. Найближчим часом хочемо навіть створити креативну агенцію, щоб спробувати втілити ті надзвичайно цікаві, іноді навіть дивакуваті ідеї, які так активно видає молодь. Завжди є потреба в хороших ідеях, і ми хочемо просто видати їх на ринок, адже лише в ринкових умовах їх можна оцінити. Важко відразу прогнозувати, наскільки ці задуми цінні, лише час покаже. Якщо хоча б частину вдасться втілити – вже добре. Узагалі старт бізнесу для молодої людини складний, якою б не була чудовою бізнесово-творча ідея. Адже в навчальних закладах дають багато корисних знань, але не вчать, як застосовувати ці знання, як реалізовувати свої ідеї. Для навчання успішних у майбутньому людей потрібні нові методи, інтерактивні технології, тренінги, бізнес-ігри, але чомусь їх мало хто хоче застосовувати, як і запроваджувати щось нове в навчанні.
Розмовляла Вікторія Бондарчук

Наверх