На головну

Дебют “Піккардійської терції” в Азії

Четвер, 22 , 2008 року, № 71 (379)

“Піккардійська терція”, лауреат Шевченківської премії, вперше відвідала Азію. Своїм виступом секстет завершував Дні культури України в Сінгапурі, які тривали з 24 квітня до 14 травня.

У межах заходу сучасний український живопис представляла виставка робіт відомих художників Дмитра та Євгенії Гапчинських, декоративно-прикладне мистецтво – експозиція авторських ляльок майстра Тетяни Федорової, книговидання – англомовні книги “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГИ”. Наступного року вперше проведуть Дні Сінгапуру в Україні.

На концерті у другому за розмірами залі Сінгапуру “Вікторія” “піккардійці” святкували власну вікторію. Адже, попри побоювання організаторів, виступ супроводжувався аншлагом. Для вокальної формації це виявилася одна з найбільш мультикультуральних аудиторій: серед присутніх були посли різних країн, корінні мешканці Сінгапуру багатьох національностей і практично вся українська діаспора, яка становить близько півсотні осіб.

“Ми справді хвилювалися, адже це не звична для нас Європа чи Америка, а самобутня азійська держава, – ділиться враженнями вокаліст колективу Славко Нудик. – Напруження підсилювало ще й попередження посла України в Сінгапурі Віктора Маштабея про те, що китайці дуже уважно, але надзвичайно стримано сприймають сучасну музику. Відсутність оплесків не означає провалу! Як же здивувався посол, коли після пісні “Сумна я була” (четвертого твору, який виконала формація) зал піднявся, почав аплодувати та підтанцьовувати. Ми таки їх розворушили!”

Тижнева поїздка до азійського Міста лева (саме так перекладають з малайської назву республіки Сінгапур) була сповнена екзотики та несподіванок. “Піккардійці” побували на крайній точці Євразії, вмочили ноги в Південнокитайське море (ніякої різниці між температурою повітря та води), були максимально законослухняними (у конституції Сінгапуру прописано жорсткі покарання спеціальною пальмовою палицею за корупцію та порушення правил дорожнього руху) та нічого не жували на вулицях (це дозволено робити лише в закладах громадського харчування, інакше доводиться сплачувати штрафи).

Тільки-но “піккардійці” повернулися додому, як уже 20 травня вирушили в невелике гастрольне турне Україною. Тур “Прелюдія до “Етюдів” триватиме лише чотири дні. Із ним секстет відвідає Дніпропетровськ, Донецьк, Запоріжжя й Одесу. Слухачі почують кілька пісень із нового компакт-диска “Етюди”, вихід та презентацію якого заплановано на осінь. “Майбутній альбом буде концептуальним і ностальгійним, усі пісні об’єднує одна стилістична лінія з елементами джазу, – інтригує художній керівник “Піккардійської терції” Володимир Якимець. – Ми залучали “живих” музикантів – барабанника та перкусіоніста. Результати нас приємно вразили. Крім цього, “ТНМК” звернувся до нас із пропозицією записати акапельний варіант однієї з їхніх пісень. Цей вокальний експеримент теж плануємо додати до “Етюдів”. Отже, робота кипить”.

Оксана Жила

Наверх