Samsung винайшла штучний м’яз

August 2, 2022 by No Comments

Інженери Samsung винайшли штучний привід для застосування в пристроях доповненої реальності. Дослідження було опубліковано у журналі Nature Communications.

Проект було виконано спільно з науковцями Університету Аджу. Розроблений штучний м’язовий привід можна застосовувати з окулярами доповненої реальності (AR) та у природно підходящих тактильних рукавичках. За словами фахівців, перед ними стояла мета створити легкий і компактний пристрій, щоб використовувати його з девайсами.

Фахівці створили легкий і потужний штучний привід на основі сплаву з пам’яттю форми (SMA) – так званий сумісний посилений привід SMA (CASA). Штучний м’яз важить всього 0,22 грама, але здатна підняти вагу, що у 800 разів перевищує її власну.

Корейські вчені також розповіли, що розроблений привод дозволяє контролювати глибину зображення в окулярах доповненої реальності. Перемикання глибини використовується для зменшення конфлікту акомодації та вергенції (VAC), що може спричинити зорову втому у деяких користувачів окулярів з функціями AR.

“Ми очікуємо, що результатом нашого останнього дослідження стане основна апаратна технологія для більш захоплюючого та інтерактивного досвіду для наступного покоління”, – заявив доктор Бонгсу Ші.

У середині травня швейцарські вчені розповіли про створення екзоскелету, який дає змогу відновити моторику у пацієнтів після тяжких травм. Штучні сухожилля, створені на основі біотехнологій, аналогічні природній системі м’язів та сухожиллям руки.

Leave a Comment

Your email address will not be published.