На головну

Японці призначили новим послом... намальовану кицю

Четвер, 22 , 2008 року, № 71 (379)

Усе цілком серйозно: міністерство державних земель, транспорту та туризму Японії у вівторок офіційно віддало посаду посла доброї волі мультяшному персонажу – киці на прізвисько Hello Kitty.

Міністр Тецудзо Фуюсіби “вручив” знаменитій героїні японського аніме спеціальну грамоту, що підтверджує її новий статус. Це перший випадок в історії людства, коли мультиплікаційний персонаж став офіційною посадовою “особою” уряду.

Hello Kitty наділили повноваженнями посла доброї волі в рамках урядової програми із заохочення туристів, що стартувала в Японії ще 2003 року. Найближчим часом рожева киця промовлятиме до іноземних гостей китайською мовою зі свого персонального інтернет-сайту. Вона інформуватиме людей про найвидатніші місця Японії, а також ознайомлюватиме туристів із магазинами та ресторанами країни.

Зазначимо, японські міністри недаремно призначили Hello Kitty на цю посаду. Анімешна героїня, яку ще 50 років тому вигадав місцевий мультиплікатор Синтаро Цудзи, протягом свого піввікового існування встигла полонити серця мільйонів людей у всьому світі. А в низці азійських країн мультик і сьогодні не втрачає популярності. Тому цілком імовірно, що киця блискуче поратиметься зі своїми обов’язками.

Олександра Тамкова

Наверх