На головну

Зараз не 1970-ті, коли міцних і фізично зрілих футболістів було вдосталь

Четвер, 22 , 2008 року, № 71 (379)

Розмова з Юрієм Дячуком-Ставицьким, спортивним директором “Карпат”

zaxid.netСпортивний директор “Карпат” Юрій Дячук-Ставицький у розмові з журналістом “Газети” оцінив професіоналізм українських легіонерів і поділився міркуваннями про проблему підготовки доморощених виконавців.

– Юрію Михайловичу, чи потрібні легіонери в українському чемпіонаті?

– На мою думку, легіонерів у нашому чемпіонаті має бути мало. При цьому бажано, щоб вони були на дві голови сильнішими за наших гравців.

– Хто з легіонерів, які грали за “Карпати”, на ваш погляд, відповідав цим критеріям?

– Самсон Годвін, який і зараз виступає на належному рівні. У цього гравця все гаразд із дисципліною, і взагалі – він непогана людина. Також добре проявили себе Батіста, Сучков, свого часу хорошу гру демонстрував Мацей Налєпа. Усі ж інші відповідного враження не справили – це я вам кажу як тренер.

– Чи багато нині виконавців серед української молоді, які можуть гідно протистояти іноземцям, тобто, ввійшовши в нову команду, справді підсилити її?

– Ви ж розумієте, для чого перша та друга ліги, а в них гравці не зовсім того рівня, якого хотілося б, одиниці можуть заграти відповідно. Занадто велика прірва між “вишкою” й іншими дивізіонами країни. Знаєте, насправді таких гравців немає. Днями ми переглядали футболістів із команд-лідерів першої ліги, зокрема шукали найкращого бомбардира. На жаль, жоден із них не міг би нас підсилити. З огляду на це, наразі “Карпати” змушені звертатися до послуг іноземців.

– Де краще шукати підсилення?

– Для “Карпат”, та й не тільки, краще запрошувати гравців із країн, з якими ми межуємо, – поляків, чехів, румунів, угорців, словаків, аніж футболістів, скажімо, з Латинської Америки. По-перше, їм не потрібна акліматизація, в нас схожі мови, ближчий менталітет. А легіонери з інших країн, як-от Голландія, Португалія, Франція, коштують дорого, та й їхати в Україну не хочуть. На переїзд до нас зазвичай погоджуються виконавці низького рівня. Подивіться на “Чорноморець”… Одесити викинули чимало грошей на підсилення, і де вони зараз, на якому місці? Чи “Дніпро”, який завершив першу половину чемпіонату на першому місці, в міжсезоння почав масово скуповувати іноземців, і в підсумку дніпропетровці фінішували четвертими. Можливо, в “Шахтарі” й “Динамо” є декілька хороших іноземців, хоча кияни останнім часом віддають перевагу нашим молодим хлопцям – українцям. Практика показує, що одиниці легіонерів у нашому чемпіонаті показують той рівень гри, якого від них очікували.

– “Карпати” вже виховали молодь, яка зможе підсилити основну команду?

– На жаль, наша молодь іще не готова. Потрібно близько двох років. Ідеться про хлопців, у яких тонка психіка, до них потрібен правильний підхід, а від них – дотримання дисципліни. Життя вирує, зараз не 1970-ті, коли міцних і фізично зрілих футболістів було вдосталь, дається взнаки Чорнобиль. Молодих людей чомусь притягують наркотики й алкоголь. Словом, нині зовсім не просто виховати зрілого футболіста. Тому, на жаль, мусимо “затикати дірки” гравцями з інших країн.

Розмовляв Андріан Снігур

Наверх