На головну

Великобританію масово покидають громадяни

Четвер, 22 , 2008 року, № 71 (379)

Еміграція у Великобританії сягнула рекордного рівня. Національна статистична служба країни підрахувала, що за десять років понад два мільйони британців покинули свою батьківщину.

Лише впродовж 2006 року з держави виїхало більш ніж 200 тисяч осіб. А загалом у період із 1997-го по 2006 рік кількість громадян, які виїхали з рідної країни, становила 1,97 мільйона. Протягом цього часу Британію покинуло також іще понад півтора мільйона іноземців, які проживали там.

Деякі дослідники вважають ці показники мало не безпрецедентними для історії Великобританії. Зокрема, представник Йєльського університету Джей Вінтер дійшов висновку, що нинішню хвилю еміграції можна порівняти хіба що з “витоком” британців на початку ХХ століття, коли впродовж 1911-1914 років державу покинуло 2,4 мільйона людей. Відтоді відчутний еміграційний сплеск спостерігали тільки наприкінці 1950-х – на початку 1960-х років. Однак тоді кількість тих, хто переселявся до Австралії, Канади та США, вимірювали тисячами.

Такі не вельми приємні результати статистичних досліджень обурили британських парламентаріїв. Тому вони, недовго думаючи, вирішили відкинути підготовані дані як непридатні для практичної роботи та вимагають переглянути методику збору інформації про демографічні зміни.

У зв’язку із цим фінансовий комітет Палати громад готує звіт про те, що брак надійних та актуальних даних про міграційні процеси заважає проведенню політики уряду на національному та регіональному рівнях.

Натомість британську опозицію підсумки дослідження, схоже, абсолютно не здивували й не надто розчарували. Голова тіньового міністерства внутрішніх справ Консервативної партії Девід Дейвс ніскілечки не сумнівається, що в різкому збільшенні кількості емігрантів винуваті лейбористи. На його думку, люди почали масово виїжджати з Британії через високий рівень злочинності та захмарні податки.

Утім представник Інституту досліджень державної політики Джіл Раттер зазначає, що значна частина громадян Британії покинула батьківщину вже в пенсійному віці, а це свідчить про високий життєвий рівень у країні. На думку пана Раттера, сплеск еміграції пов’язаний здебільшого з глобалізацією ринку праці та від’їздом значної кількості іммігрантів, які раніше отримали громадянство Великобританії.

До речі, ті самі статистичні дані паралельно фіксують і високий рівень імміграції до Британії. Варто зазначити, що цей показник не надто відрізняється від кількості емігрантів – упродовж десяти років на постійне проживання в державу приїхало 3,9 мільйона осіб, з них 500 тисяч – лише протягом 2006 року.

Олександра Тамкова

Наверх