На головну

Приватизація – не урядова прерогатива

Четвер, 22 , 2008 року, № 71 (379)

На рішення Кабінету Міністрів від 16 травня про підпорядкування уряду низки стратегічних для України підприємств очікувано швидко з’явилася реакція глави держави.

Президент Віктор Ющенко доручив терміново підготувати проект указу про призупинення постанови Кабміну і заборонити йому керувати корпоративними пакетами акцій підприємств “Одеський припортовий завод”, “Турбоатом” та “Укртелеком”.

Про це заявив перший заступник глави секретаріату Президента Олександр Шлапак. За його словами, Віктор Ющенко вкотре змушений констатувати, що Кабмін не є одним із державних органів, який здатний і зобов’язаний, згідно з українським законодавством, керувати пакетами акцій підприємств. Якщо розтлумачити це, як кажуть, “на хлопський розум”, то позиція гаранта зрозуміла – всі приватизаційні програми в державі повинен розробляти Фонд держмайна, готувати підприємства до роздержавлення, а вже потім, після затвердження відповідних програм у Верховній Раді, і реалізовувати їх.

Як каже Олександр Шлапак, можна зрозуміти, чому керівник уряду вкотре пішла на конфлікт, але якщо таке розпорядження приймають навіть усупереч позиції міністерств, які входять до складу Кабінету Міністрів, то зрозуміти таку логіку складно.

А от логіку президентського оточення зрозуміти можна – амбітні приватизаційні плани Юлії Тимошенко вже зірвано, тепер лише треба остаточно розставити крапки над “і”. Принаймні час нині не на її боці, оскільки надходження від приватизації були одним із основних джерел виконання соціальних обіцянок уряду й особисто Юлії Тимошенко.

Аркадій Чорний

Наверх