На головну

Головне – добові, а не робота

Четвер, 22 , 2008 року, № 71 (379)

Днями екс-представник України при Європейському Союзі Роман Шпек хоча й заочно, але влучно охарактеризував робочий ентузіазм нинішніх українських державних чиновників у закордонних відрядженнях: “Сорок приїжджають, шестеро працюють”.

Про це він заявив на засіданні “круглого столу” на тему “Досвід інтеграції країн Центральної та Південно-Східної Європи до ЄС та Україна”, який відбувався в Дипломатичній академії України.

Відвертість Романа Шпека (до речі, колишнього львів’янина) зрозуміла. Свою довгу “брюссельську” каденцію він завершив, чиновників йому вже боятися нічого, можна поговорити й відверто. За його словами, поїздки до Брюсселя наші держчиновники розглядають як нагоду отримати додаткову заробітну платню. Бо всі члени делегації (працюють вони чи ні) однаково отримують по 50 доларів добових. Пан Шпек додав, що українські делегації під час проведення переговорів із представниками країн-членів Євросоюзу часто керуються не чіткими директивами щодо тих або інших важливих питань, а здебільшого деклараціями. Мовляв, робитимемо, є напрацювання, але коли це буде, вони не знають. Така позиція незрозуміла для європейських партнерів.

За словами Р. Шпека, в Україні неефективно здійснюють організацію та координацію діяльності органів влади, міністерств і відомств, окремих посадових осіб у рамках реалізації державної євроінтеграційної політики. Саме бюрократизм в ухваленні рішень і відсутність чіткої позиції значно гальмують реалізацію євроатлантичних прагнень України, що стає причиною недовіри й обережності щодо неї з боку ЄС. Пан Шпек резюмував, що відповідальні особи нашої держави повинні брати приклад із європейських партнерів. Тоді вони думатимуть не по 50 доларів добових, а про конкретну роботу.

Аркадій Чорний

Наверх