На головну

Боротьба з ямами

Четвер, 22 , 2008 року, № 71 (379)

Поки тендерний комітет департаменту житлового господарства й інфраструктури ЛМР думає про те, хто ремонтуватиме львівські дороги, перший заступник міського голови Олег Синютка наочно ознайомлюється з пропозиціями зацікавлених фірм.

На дорогах, замощених бруківкою, ям традиційно менше (фото: ЗІК)

Уже близько двох тижнів він ледь не щодня зустрічається з представниками компаній, які спеціалізуються на ремонті доріг і подали документи на участь у відповідних тендерах. На таких зустрічах присутні також представники профільних депутатських комісій, керівник управління інженерного господарства й інші фахівці.

Нагадаємо, 21 квітня оголосили декілька тендерів на виконання робіт з капітального ремонту доріг з асфальтобетонним, мозаїчним покриттям, перехресть і внутрішньоквартальних проїздів, ремонту шляхів центральної частини міста, капітального ремонту мереж каналізацій і водопроводу вулиць. Замовником робіт є департамент житлового господарства й інфраструктури ЛМР. Розкриття пропозицій відбулося 5 травня, але наразі переможців не визначено.

Як розповів “Газеті” голова постійної депутатської комісії транспорту та зв’язку ЛМР Василь Попович, нині на ринок реконструкції доріг Львова виходить дуже багато нових фірм й із Західної України, і з Києва. Власне, багато з них і подали заявки на участь у тендерах.

– Зараз ми працюємо над тим, щоб створити максимально прозорі умови для цих фірм. Однак мусимо знати, чи мають вони потужності для якісного виконання того обсягу робіт, який ми запропонували на тендери. Крім цього, необхідно виявити ті фірми, які не мають досвіду відповідних робіт або взагалі вчора зареєстровані й існують тільки на папері. У таких зустрічах уже брали участь близько 20 різних компаній, – зазначив він.

На думку Василя Поповича, вихід нових шляхоремонтних фірм на ринок міста позитивно вплине на якість виконаних робіт. Щодо самих доріг, то цьогоріч акцент роблять на ремонті південно-західної частини міста, тобто вулиць, які ведуть до стадіону, і навколишніх.

Олег Синютка пояснює причину своїх зустрічей зі шляхоремонтними фірмами тим, що він є головою міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і відповідає за безпеку громадян міста. А щоб запобігти виникненню небезпечних ситуацій на дорогах через, до прикладу, їх перекриття на одночасний ремонт у кількох місцях Львова, йому принципово важливо знати, чи виконають роботи якісно та вчасно. Водночас пан Синютка додав: такі зустрічі не впливають на рішення тендерного комітету. Однак зазначив також, що декілька фірм виявили бажання забрати заявку на участь у тендері, оскільки з’ясували, що не можуть якісно виконати запропонований обсяг робіт.

Ірина Залецька

довідка газети

Цьогоріч на ремонт доріг із бюджету розвитку виділили 110 млн. грн., натомість торік ця сума становила лише 30 млн. грн. Окрім того, згідно з Регіональною програмою ремонту доріг на 2008-2012 роки, Львівська міськрада подала запит на виділення з держбюджету близько 2 млрд. грн.

Наверх