На головну

Ґудзяк не знає, ким є

Четвер, 22 , 2008 року, № 71 (379)

Личаківський районний суд Львова визнав, що сесія Винниківської міськради, під час якої 28 лютого цього року ухвалили рішення про відставку міського голови Теодора Ґудзяка, відбувалася з численними порушеннями, тож її проведення визнали недійсним.

Про це “Газеті” розповів ініціатор позову Теодор Ґудзяк. Щоправда, суд не виніс рішення про негайне виконання своєї ухвали та поновлення Теодора Ґудзяка на посаді. Отож пан Ґудзяк вимагатиме від суду роз’яснення свого правового статусу.

Та якщо екс-міський голова задоволений рішенням суду, то місцева опозиція, найімовірніше, оскаржуватиме його. Про це “Газеті” заявив депутат міськради Олег Матвіїшин. Ба більше, винниківська опозиція за будь-яких обставин не допустить повернення Теодора Ґудзяка на посаду – навіть якщо суд поновить його, наступного дня депутати проведуть сесію та повторно відправлять Ґудзяка у відставку. За словами Олега Матвіїшина, більшість депутатів налаштована критично до діяльності екс-мера й не має наміру терпіти його на цій посаді.

Олії у вогонь підлив і той факт, що Теодор Ґудзяк “прихопив” із собою печатку міськвиконкому, тому тепер мерія Винників не може провести жодної фінансової операції. Як наслідок – працівники бюджетних установ уже два місяці не отримують зарплати, стверджує пан Матвіїшин. Мовляв, за свою посаду Ґудзяк може боротись, але чому за це повинні розплачуватись інші люди? Своєю чергою Т. Ґудзяк каже, що в нього були плани з реконструкції вуличного освітлення, закупівлі снігоприбиральної машини. Тепер усі ці проекти зависли “в повітрі”.

Ситуація у Винниках є патовою, розв’язати її можна буде лише на основі політичного компромісу між двома сторонами – зазначив голова ЛОГО КВУ Роман Кошовий. Інакше конфлікт триватиме до чергових виборів. Аналогічна ситуація нині й у Дрогобичі, де міська рада так само відправила у відставку міського голову Миколу Гука. І він також подав до суду. Ще один варіант виходу зі ситуації – ухвалення Верховною Радою змін до Закону “Про місцеве самоврядування”. Ці зміни мали б регламентувати вичерпний перелік підстав для відставки міського голови, а арбітром у цій ситуації виступала б місцева громада в рамках референдуму про довіру міському голові. Однак, зважаючи на ситуацію у Верховній Раді, сподіватися на це не доводиться, зазначив експерт.

Наверх