На головну

Тимошенко довіряють найбільше

Четвер, 22 , 2008 року, № 71 (379)

Блок Юлії Тимошенко лідирує у Львові. Його лідерці львів’яни довіряють на 17% більше, ніж Президентові Віктору Ющенкові. Такі дані соціологічного опитування, проведеного у Львові.

Після дострокових парламентських виборів настрої галицьких виборців трохи змінились. Удвічі побільшало тих, хто нині виступає проти всіх політичних партій.

Якби вибори відбулися через тиждень-два, то більшість львів’ян, згідно з опитуванням, проголосували б за БЮТ і Юлію Тимошенко.

Всеукраїнське об’єднання “Свобода”, яке не пройшло у Верховну Раду, але має фракції у Львівській міській та обласній радах, у рейтингу довіри львів’ян посідає третє місце, “ПОРА” – четверте.

На думку керівника “Соціоінформу” Олексія Антиповича, свободівці відбирають голоси у нашоукраїнців.

Трохи по-іншому виглядають настрої львів’ян щодо виборів у місцеві органи влади. Лідерами перегонів, за результатами опитування, є БЮТ, який набрав би 41,8% голосів мешканців Львова, ВО “Свобода” – 15%, НСНУ – 11,4% і Громадянська партія “ПОРА” – 2,5%.

Львівські соціологи зауважують, що представникам таких організацій, як КУН, НРУ, УНП довіряє все менше львів’ян. А в рейтингу антипатій лідирують Партія регіонів – 57,8%, КПУ – 48,4% та СПУ – 29,3%.

Безперервні конфлікти в таборі “помаранчевих” і невдала економічна політика уряду вдвічі примножили число тих галичан, які виступають проти всіх партій. Політолог Анатолій Романюк вважає, що кількість таких виборців зростатиме: “Є постійне збільшення кількості тих людей, які проти всіх. Оцінка ними всіх діючих політичних акторів така, що ті не спроможні розв’язувати реальні проблеми суспільного життя, а лише здатні конфронтувати один із одним... Тому таких людей більшатиме”.

За даними соціологічного опитування, прихильниками БЮТ і “Нашої України” є люди старшого віку. БЮТ підтримують малозабезпечені особи. А серед тих, хто проти всіх, домінують заможні галичани.

Якщо економічна ситуація в державі не зміниться на краще, а кандидат від БЮТ програє вибори в Києві, то це послабить рейтинг Юлії Тимошенко в західних областях, стверджують львівські політологи. Водночас це посилить позиції Президента.

Килина Вербинець

Наверх