На головну

Російський флот – додому!

Четвер, 22 , 2008 року, № 71 (379)

Російський флот не має залишитися на території України – тепер за підготовку до його виведення взявся особисто Президент разом із Радою національної безпеки та оборони України.

Так, Віктор Ющенко доручив Кабінету Міністрів до 20 липня підготувати законопроект про припинення з 2017 року дії міжнародних договорів про тимчасове перебування на території України Чорноморського флоту Росії. Про це йдеться в Указі №463/2008 від 20 травня.

Тим самим документом В.Ющенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки й оборони від 16 травня. Глава держави також доручив урядові у двомісячний строк комплексно оцінити наслідки тимчасового перебування цього флоту в Україні, інформує “Українська правда”.

Крім того, Кабміну доручено вжити заходів щодо завершення договірно-правового оформлення морської ділянки державного кордону між Україною й Росією в Азовському й Чорному морях і в Керченській протоці. Уряд має розробити й затвердити до 1 жовтня комплекс заходів, спрямованих на забезпечення адекватного реагування на сучасні загрози національній безпеці України з моря.

Нагадаємо, нещодавно Міністерство закордонних справ України передало російським колегам дипломатичні документи, в яких висловлено небажання української сторони продовжувати договір про перебування російських збройних сил на території України і про необхідність почати процес підготовки їх виведення. Договір оренди передбачає перебування ЧФ РФ у Криму до 2017 року.

Ірина Гамрищак

Наверх