На головну

Сцену на Ринку ненадовго демонтують

Четвер, 28 , 2008 року, № 124 (432)

Мешканці площі Ринок можуть зітхнути з полегшенням. Фестиваль “Літо на Ринку”, який організовувала мерія впродовж “гарячого сезону”, завершився фінальним концертом на День незалежності. Тож сцену біля будинку невдоволених городян демонтують. Водночас в осінній сезон на площі Ринок заплановано провести не менш гучні гуляння, тому очікування мешканців на її остаточний демонтаж, схоже, не виправдаються.

Як розповів “Газеті” начальник управління культури та туризму ЛМР Андрій Сидор, жодного концерту, який мають намір провести восени, не скасують.

В осінню пору мерія планує організувати на центральній площі низку фестивалів й інших заходів, зокрема в рамках Форуму видавців. Щоправда, чиновник зазначає: ке­рівництво міста все ж вирішило частково піти на поступки невдоволеним жителям будинку №45, що на пло­щі Ринок, обмеживши тематику концертів. “Враховуючи звернення мешканців, не проводитимемо концертів у стилі рок чи естрадних виступів, а обмежимося лише музикою у форматі джазу, фольклору та класики. Тому проситимемо окремих організаторів якось змінювати стиль заходів”, – сказав пан Сидор. Він зауважив, що для проведення концертів сцену встановлять знову, однак, можливо, змінять її розташування.

Одним із місць, куди планують перенести сцену, може стати ділянка біля універмагу на площі Ринок. Однак, за словами пана Сидора, під час концертів організатори й надалі використовуватимуть колонки для підсилення звуку. Що­правда, його рівень також контролюватимуть.

Оптимальним варіантом, який задовольнив би обидві сторони конфлікту, могло б стати розміщення сцени у дворику Ратуші. Проте, за словами пана Сидора, там тривають ремонтні роботи, які заплановано завершити до кінця жовтня цього року.

Самі ж мешканці площі Ринок не впевнені, що масові заходи стануть менш гучними, якщо змінять їх стиль. Тому, за словами однієї з жительок будинку Катерини Романишин, вони й надалі вимагатимуть повного демонтажу сцени й не обмежаться зверненнями до прокуратури.

“Улітку також організовували різноманітні фестивалі, в тому числі фольклорні та класичні. Однак від сили звуку у квартирах аж тряслися стіни та шиби. Ми ледь витримали 12-годинний концерт під час Дня незалежності. Погоджуюся, ці заходи дуже гарні, але мешканці не хочуть, щоб вони відбувалися за кошт їхнього здоров’я”, – сказала пані Романишин.

Тому позиція жителів залишається незмінною: якщо мерія хоче проводити на площі культурні заходи, то нехай це буде принаймні акапельний спів.

Нагадаємо, мешканці будинку №45 надіслали відповідну скаргу до прокуратури Галицького району м. Львова. Її рішення чекають досі.
ОксанаГорак

Наверх