На головну

Інвестиції всередину

Вівторок, 09 , 2008 року, № 131 (439)

Попри те, що НБУ спростив процедуру отримання ліцензії на інвестування за кордон, українські інвестори й надалі інвестуватимуть в Україну.

Нацбанк спростив процедуру отримання ліцензії на інвестування за кордоном і зрівняв у можливостях вкла­дати капітал за межами України фізичних і юридичних осіб. Утім постанову називають заслабкою для суттєвого впливу на економіку.

Відповідний документ НБУ від 25 липня про внесення змін до порядку видачі таких ліцензій зареєстровано в Міністерстві юстиції 21 серпня, чинності ж він набув від 1 вересня 2008 року.

Своєю постановою НБУ зменшив кількість документів, які резиденти країни повинні надавати йому для одержання індивідуальних ліцензій на здійснення інвес­тицій за кордон.

Зокрема, скасовано норму про надання інформації про банк-нерезидент, що здій­с­нює переказ коштів, а також докладних даних про самого резидента, який здійснює інвестицію. Крім того, порядок видачі ліцензій уніфіковано і для юридичних, і для фізичних осіб.

Унесеними виправленнями Нацбанк також чітко встановлює термін розгляду пакета документів для видачі ліцензії: не більш ніж 25 робочих днів із моменту його одержання. При цьому висновки спеціальних державних органів боротьби з організованою злочинністю враховують лише за умови, що вони надійшли протягом цього терміну.

Якщо буде потреба внесення змін до ліцензії на розгляд відповідного запиту ліцен­зіа­та, то на таку процедуру НБУ виділив 20 днів. Утім, відповідно до нового порядку, в разі перегляду суми інвестицій у бік збільшення, ліцензіат муситиме звертатися до НБУ за порядком, передбаченим для отримання нової ліцензії.

На думку директора економічних програм Центру Разумкова Василя Юрчишина, спрощення процедури отримання ліцензії на інвестування за кордоном є потрібним, про що неодноразово заявляли підприємці, проте для суттєвого витоку капіталу за кордон його буде замало.

“Документ заслабкий для цього. Він лише є своєрідною гарантією для економічних агентів, що в будь-який час можна переорієнтувати ка­пітал. Проте витоку капіталу через це не буде”, – каже експерт. За його словами, українські інвестори й надалі більше інвестуватимуть в Україну, яку вважають доволі інвестиційно привабливою, на відміну від Західної Європи, де ринки вже насичені товарами та високими технологіями. “Якщо порівняти обсяги інвестицій в економіку нашої держави з обсягом українських інвестицій за кордон, – каже паниЮчишин, – то в першому півріччі 2008 ро­ку вони були вшестеро біль­ші й становили відповідно 36,45 млрд. дол. і 6,198 млрд. дол. США”.
Валентин Концевич

Наверх